RS Components rozszerza ofertę drukarek 3D o nowe produkty Ultimaker

RS Components ogłosił poszerzenie swojej oferty drukarek 3D Ultimaker. W ofercie pojawiła się tańsza drukarka Ultimaker S3, a także pakiet Ultimaker S5 Pro Bundle przeznaczony dla profesjonalnych środowisk produkcyjnych.

Łatwa w obsłudze drukarka 3D Ultimaker S3 to niewielkie urządzenie z technologią FFF, która zapewnia wysoką jakość wydruków i zgodność z włóknami kompozytowymi. To niedrogie rozwiązanie pozwala wdrożyć technologię druku 3D w firmie. Drukarka jest wyposażona w głowicę drukującą z dwoma ekstruderami, unikalny system automatycznego podnoszenia dyszy, a także wymienne rdzenie drukujące. Dzięki opcjonalnej dyszy o średnicy 0,25 mm oferuje przestrzeń roboczą o wymiarach 230 × 190 × 200 mm i grubość warstw rzędu 150–60 mikronów.

 Ultimaker S5 Pro Bundle

Obecnie firma RS oferuje też pakiet Ultimaker S5 Pro Bundle, który obejmuje profesjonalne funkcje druku 3D i spełnia wiele wymagań inżynieryjnych, od tworzenia prototypów po produkcję końcowych podzespołów i części klasy przemysłowej. Pakiet łączy najwyższej klasy drukarkę Ultimaker S5 z modułem S5 Air Manager, a także stację materiałową.

Moduł Air Manager zwiększa bezpieczeństwo środowiska pracy, zapewniając zamknięty, wewnętrzny przepływ powietrza do drukarki S5. Dzięki optymalizacji jakości druku i zastosowaniu bezpiecznej fizycznej bariery dla obszaru drukowania urządzenie filtruje do 95% bardzo drobnych cząsteczek (UFP) emitowanych podczas drukowania 3D. Umożliwiaja to bezpieczne korzystanie z większej liczby materiałów.

Stacja materiałowa S5 doskonale współpracuje z drukarką Ultimaker S5, ułatwiając obsługę materiałów. Została stworzona z myślą o zwiększeniu produkcji. Umożliwia załadunek do sześciu szpul materiału i do 4,5 kg materiału w komorze z kontrolą wilgotności. Inteligentne funkcje obejmują gotowe do obsługi kompozytu koła podajnika, czujniki przepływu filamentu oraz automatyczne przełączanie w przypadku opróżnienia szpuli materiału. Powiększenie gamy materiałów dostępnych dla drukarki oznacza, że można z niej korzystać w szerszym zakresie zastosowań.

Zarówno drukarki S3, jak i S5 są dostarczane z pakietem oprogramowania. Obejmuje on takie programy jak: Ultimaker Cura do przygotowywania wydruków, Ultimaker Connect do zarządzania i Ultimaker Cloud do drukowania zdalnego. Moduł Air Manager i stacja materiałowa są dostępne w ramach pakietu S5 Pro Bundle. Będzie można je również zakupić oddzielnie od firmy RS. Drukarka Ultimaker S3 i pakiet S5 Pro Bundle są już dostępne w RS w regionie EMEA.

O autorze