Zestaw Digilent Eclypse Z7 z układem SoC Zynq-7000

Digilent zaprezentował nowy zestaw ewaluacyjny Eclypse Z7. Został zaprojektowany specjalnie do prototypowania i rozwoju wbudowanych systemów pomiarowych, urządzeń medycznych oraz urządzeń SDR. Na płytce zaimplementowano interfejs SYZYGY służący do szybkiej komunikacji z modułami rozszerzeniowymi, na przykład z serii Zmod. Eclypse Z7 jest pierwszą płytką bazową z nowej serii Eclypse.

Digilent Eclypse Z7

Sercem zestawu jest układ SoC Zynq-7020 produkcji firmy Xilinx. Wyposażono go w dwa rdzenie ARM Cortex-A9 o taktowaniu do 667 MHz, a także moduł logiki programowalnej o wydajności układu FPGA Artix-7. Zestaw dysponuje również pamięcią DDR3L o pojemności 1 GB, pamięcią Quad-SPI o pojemności 16 MB, a także gniazdem na kartę microSD. Na płytce wbudowano również interfejs Gigabit Ethernet, port USB OTG, dwa złącza na moduły Pmod oraz programator JTAG. Zestaw pracuje pod kontrolą systemu Linux.

Zestaw jest dostępny w ofercie sklepu Kamami.pl. Dodatkowo można zakupić dwa moduły Zmod kompatybilne z interfejsem SYZYGY: Zmod DAC 1411 oraz Zmod ADC 1410

Więcej informacji na stronie producenta, firmy Digilent.

O autorze