Targi Embedded World 2020

Wystawa Embedded World ma się wyjątkowo dobrze. Już teraz powierzchnia wystawowa zarezerwowana dla wydarzenia jest większa niż ta z 2019 roku. Programy obu konferencji – Embedded World i Electronic Displays – są już dostępne online. Tematem przewodnim konferencji Embedded World 2020, która odbędzie się w dniach 25-27 lutego w Norymberdze jest „Połączenie inteligencji wbudowanej” (Connecting Embedded inteligence). Wydarzenie kładzie więc nacisk na jedną z kluczowych kwestii dla branży. Konferencja Electronic Displays będzie poświęcona najnowszym zagadnieniom związanym z wyświetlaczami OLED, ekranami dotykowymi, oraz wielu innym tematom.

Jako światowe miejsce spotkań przedstawicieli branży systemów wbudowanych, Embedded World 2020 będzie promować najnowsze trendy na przyszłość. Bez wątpienia wliczają się w nie uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Dzięki kompleksowym rozwiązaniom sieciowym mamy teraz dostęp do ogromnych ilości danych, które można analizować w celu ustalenia przyszłych strategii działania. Równowaga między przetwarzaniem danych lokalnie, a wysyłaniem ich do chmury jest jednym z kluczowych tematów dyskusji na konferencji. Ale wydarzenie poświęci również wiele uwagi gorącym tematom, które prawie nigdy nie tracą znaczenia. Obejmują one inżynierię sprzętu i oprogramowania, która stara się znaleźć równowagę między presją kosztów, innowacyjnością, jakością, a także niezawodnością. Kolejnym ważnym tematem jest Internet Rzeczy. Żaden inny motyw nie skupił tak dużej uwagi wystawców.

Program konferencji Embedded World 2020 został podzielony na dziesięć ścieżek:

 1. Internet rzeczy (IoT),
 2. Systemy połączone,
 3. Systemy operacyjne dla urządzeń wbudowanych,
 4. Bezpieczeństwo funkcjonalne,
 5. Sprzęt,
 6. Inżynieria oprogramowania,
 7. Systemy Embedded Vision,
 8. Systemy inteligentne,
 9. Interfejsy HMI i GUI w systemach wbudowanych,
 10. Układy SoC.

Poszczególne ścieżki składają się z sesji i warsztatów. Sesje odbywają się rano lub po południu i składają się głównie z półgodzinnych prezentacji. Warsztaty są ograniczone do mniejszych grup i są podobne do kursów szkoleniowych, w których uczestnicy mogą szczegółowo omówić dany temat oraz często wykonują praktyczne ćwiczenia na komputerze lub na płytkach rozwojowych z mikroprocesorem.

Prezentacja dla wszystkich odwiedzających targi i uczestników konferencji

Jedną z atrakcji konferencji embedded world jest bezpłatnie dostępne dla wszystkich odwiedzających targi wystąpieniem, które odbędzie się pierwszego dnia wydarzenia. Tegorocznym prelegentem jest Hassane El-Khoury, CEO firmy Cypress i uznany ekspert branżowy. 25 lutego 2020 roku opowie o interakcji między ludźmi a maszynami. Połączenie internetu rzeczy i inteligentnych technologii może zmienić interakcję ludzi ze światem w jeszcze większym stopniu niż smartfon. Jako że sztuczna inteligencja uczy się preferencji i zachowań ludzi, a także dostosowuje się do nich, El-Khouri odniesię się nawet do „rozszerzenia ludzkiego ducha”. Efekty tych interakcji będą widoczne w samochodach, przemyśle, medycynie, inteligentnych miastach i inteligentnych domach.

Silni partnerzy

Aby zapewnić adekwatność i aktualność programu wykładów, organizatorzy embedded world współpracują z odpowiednimi organizacjami z sektora systemów wbudowanych. Konferencja embedded world 2020 jest wspierana przez:

 • Bluetooth ISG,
 • MISRA (Motor Industry Software Reliability Association),
 • fundację prpl,
 • fundację RISC-V,
 • Trusted Computing Group (TCG),
 • VDMA (niemieckie stowarzyszenie przemysłu maszynowego)

Program z streszczeniami i informacjami na temat prelegentów jest już dostępny online na stronie: www.embedded-world.eu. Tutaj również można się bezpośrednio zarejestrować na konferencję.

Konferencja electronic displays zapewnia fachową wiedzę dostosowaną do jej odbiorców

„Konferencja electronic displays jest synonimem wysokiej klasy wiedzy od ekspertów dla ekspertów. Jest to bez wątpienia najważniejsza europejska platforma B2B dla technologii wyświetlania. Konferencja sprawi, że innowacyjna siła i dynamika branży wyświetlaczy stanie się oczywista i zapewni uczestnikom wgląd w przyszłość i technologie jutra. Ponadto nacisk zostanie położony na wymianę informacji i profesjonalny dialog na wysokim poziomie między delegatami i prelegentami ”- mówi profesor Karlheinz Blankenbach z Uniwersytetu w Pforzheim, który jest przewodniczącym ciała doradczego konferencji. Konferencja w 2020 roku po raz kolejny pokaże, że wyświetlacze są innowacyjnym i kluczowym elementem systemów wbudowanych. „Również w tym roku rada po raz kolejny dokonała przeglądu wielu wybitnych zgłoszeń, zanim dokonała wyboru programu na najwyższym poziomie. Specjaliści z branży będą mogli zobaczyć wysokiej jakości prezentacje- każdy znajdzie coś dla siebie. Pomost pomiędzy teorią a praktyką zostanie powołany do życia w hali wystawowej w hali 1 i 3 ”, kontynuuje Blankenbach.

W dniach 26 i 27 lutego 2020 deweloperzy, naukowcy i użytkownicy wyświetlaczy elektronicznych po raz kolejny dowiedzą się o najnowszych technologiach wyświetlania, takich jak LCD, mikro-diody LED, ekrany dotykowe, połączenia optyczne, systemy wyświetlania i wyświetlacze samochodowe.

Najważniejsze atrakcje roku 2020 to przemówienia o trendach w branży wyświetlaczy, sesje dotyczące wyświetlaczy motoryzacyjnych i inne wysokiej jakości prezentacje na temat technologii pomiaru wyświetlaczy, optymalizacji wyświetlania, AR/VR i GUI/HMI, a także zastosowaniach specjalnych. Wywiady po sesji z autorami prelekcji stały się popularną tradycją podczas konferencji i stanowią doskonałą okazję do omówienia treści prezentacji w małej grupie. Wyświetlacze to nie tylko kluczowy temat konferencji; są również znaczącym elementem sal wystawowych. Obszar wyświetlaczy elektronicznych w hali 1 i 3 oferuje platformę dla najnowszych technologii wyświetlaczy LCD, OLED, ePaper, ekranów dotykowych, interfejsów, rozwiązań wyświetlających i wielu innych.

Więcej informacji na temat programu konferencji Electronic Displays 2020 i opcji rejestracji można znaleźć na stronie: www.electronic-displays.de

O autorze