Miniaturowy zegar atomowy od Microchip

Microchip Technology wprowadził do oferty rubidowy zegar atomowy MAC-SA5X. Producent podaje, że układ charakteryzuje się najlepszymi parametrami w swoim rozmiarze i mocy. Układ cechuje się również szerszym zakresem temperatur pracy.

zegar atomowy Microchip MAC-SA5X

Układ MAC-SA5X to miniaturowy zegar rubidowy generujący bardzo stabilny czas i częstotliwość. Te parametry są konieczne w aplikacjach wymagających bardzo dokładnej synchronizacji czasu, np. w systemach GNSS. Połączenie niskiego dryftu miesięcznego, bardzo dobrej stabilności krótkoterminowej, a także stabilności względem temperatury pozwala układowi na zachowanie precyzyjnej częstotliwości podczas długiego czasu pracy w urządzeniach, gdzie umieszczenie dużych zegarów jest niemożliwe. Może pracować w temperaturze od -40°C do +75°C. Dodatkowo MAC-SA5X został zaprojektowany do szybkiego osiągania stabilnej generacji, co umożliwia skrócenie czasu uruchamiania krytycznych systemów.

Najważniejsze parametry układu to m.in. stabilność względem temperatury na poziomie <5,0E-11, stabilność miesięczna związana ze zużywaniem się układu na poziomie <5,0E-11, pobór mocy 6,3 W. Jest wstecznie kompatybilny z poprzednikami – rodziną MAC-SA.3m. Jest dostępny w obudowie OXCO o wymiarach 50,8 x 50,8 mm.

Więcej informacji na stronie producenta: Microchip MAC-SA5X

O autorze