Mikrokrokowy sterownik silników z czujnikiem prądu od Toshiby

Toshiba Electronics Europe wprowadziła do produkcji nowe sterowniki silników krokowych o wysokiej rozdzielczości. Układ TC78H670FTG do dwukanałowy driver umożliwiający sterowanie motorami w szerokim zakresie napięć pracy. Nowy produkt jest przeznaczony do aplikacji konsumenckich, takich jak drukarki 3D, kamery, przenośne drukarki, przenośne skanery, kieszonkowe projektory, a także urządzenia medyczne zasilane bateryjnie.

Układ może sterować silniki z obsługą mikrokroku do 1/128 pełnego kroku. Dysponuje zakresem napięcia pracy od 2,5 V do 16 V, natomiast maksymalny prąd wyjściowy wynosi 2 A. Rezystancja wyjściowa (RDS(ON)) wynosi jedynie 0,48 Ω, dzięki najnowszemu procesowi technologicznemu CDMOS. Niski prąd spoczynkowy rzędu 0,1 μA pozwala wydłużyć czas pracy na baterii. Możliwość pracy z interfejsem o napięciu od 1,8 V do 5 V umożliwia komunikację z wieloma mikrokontrolerami, a także procesorami aplikacyjnymi. W rezultacie układ sprawdzi się zarówno w systemach zasilanych przez USB lub baterię jak i przez napięcia 9-12 V.

Sterownik zawiera wbudowane zabezpieczenia nadprądowe, termiczne, oraz przeciwrozwaciowe. Układy są dostępne w obudowach QFN16 o wymiarach 3 x 3 mm.

Więcej informacji na stronie producenta: TC78H670FTG

O autorze