RS Components wprowadza na rynek moduł 4ZeroBox IIoT

RS Components wprowadził do oferty urządzenie 4ZeroBox IIoT włoskiego producenta TOI (Things on Internet). 4ZeroBox jest komponentem sprzętowym platformy 4ZeroPlatform — systemu typu plug-and-play do gromadzenia, przetwarzania i raportowania danych. Opracowano go specjalnie w celu optymalizacji inteligentnych procesów produkcji i utrzymania ruchu w fabrykach w ramach koncepcji Przemysłu 4.0.

4ZeroBox to wszechstronne modułowe urządzenie IIoT, które można zamontować w starszych i nowoczesnych urządzeniach przemysłowych, co umożliwia szybką integrację z czujnikami, siłownikami i usługami w chmurze. Sercem produktu jest mikrokontroler 2,4 GHz Espressif Systems ESP32 z pamięcią flash 4 MB. Ma obudowę do montażu na szynie DIN z przemysłowymi kanałami czujników. Obsługuje interfejsy Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet, LoRa, CAN, RS485, RS232, kart SD, JTAG, I2C, a także SPI.

Możliwości urządzenia można także rozszerzyć, korzystając z setek płytek click board MikroElektronika, za pośrednictwem dwóch wbudowanych gniazd MikroBus.

Pakiet 4ZeroBox zawiera licencję premium na oprogramowanie Zerynth Virtual Machine, dzięki czemu można go zaprogramować w języku Python lub hybrydowym języku C/Python. Oprogramowanie Zerynth zawiera kompilator, debugger i edytor, a także samouczki i przykładowe projekty ułatwiające naukę.

W skład pakietu 4ZeroBox wchodzi również roczna subskrypcja na usługę 4ZeroManager firmy TOI. Jest to usługa oparta na chmurze lub lokalną usługą zarządzania urządzeniami. Umożliwia ona organizowanie, monitorowanie i zdalną aktualizację podłączonych urządzeń. Aplikacja 4ZeroManager zawiera interfejs internetowy do sterowania podłączonymi urządzeniami. Umożliwia on także dostosowywanie przekazywania danych do innych usług, takich jak ERP i MES.

Produkt znajdzie zastosowanie w wielu różnych środowiskach przemysłowych, od zakładów produkcyjnych po przemysłowe urządzenia chłodnicze, zarządzanie odpadami, rolnictwo precyzyjne, transport i logistykę, energię i media, handel detaliczny, inteligentne domy i budynki.

Firma RS jest obecnie jedynym dystrybutorem oferującym rozwiązanie 4ZeroBox. Na tę chwilę produkt można zakupić w regionie EMEA i Azji i Pacyfiku.

O autorze