Seria modułów u-blox Wi-Fi 6 dla branży automotive

Firma u-blox wprowadziła do oferty moduł JODY-W3 z komunikacją Wi-Fi 6 z funkcją 2 x 2 MIMO, a także Bluetooth 5.1 dual-mode. Moduł obsługuje standard IEEE 802.11ax. Został zaprojektowany dla zapewnienia szybkiego połączenia coraz częściej wymaganego w systemach samochodowych. Jest w stanie obsługiwać m.in. systemy informacyjno-rozrywkowe wideo w rozdzielczości Ultra-HS, kamery bezprzewodowe, łączenie z chmurą, a także systemy diagnostyczne. Z kolei Bluetooth umożliwia obsługę detekcji kierunku, a także funkcje wykorzystujące komunikację na długie dystanse, takie jak systemy bezkluczykowe.

Moduł pracuje w częstotliwościach 2,4 GHz i 5 GHz. Standard Wi-Fi 6 umożliwia też gęstsze rozłożenie urządzeń w sieci, co jest ważne w systemach automotive. Nowy standard jest też kompatybilny ze starszymi standardami, co pozwala na łączenie z już istniejącym sprzętem.

Moduł jest dostępny obudowie o rozmiarach 13,8 x 19,8 mm. Jest kompatybilny z modułami JODY-W1 i JODY-W2. Spełnia wymagania standardu AEC-Q100 Grade 2.

Więcej informacji na temat układów na stronie firmy u-blox.

O autorze