Nowe sensory inercyjne iNEMO z koprocesorem Machine Learning

STMicroelectronics wprowadził do produkcji nowe czujniki inercyjne ISM330DHCX i LSM6DSRX. Sensory wyposażono w rdzeń obsługujący uczenie maszynowe. Nowe elementy sprawdzą się w wysokiej klasy aplikacjach konsumenckich oraz przemysłowych.

Rdzeń MLC (machine-learning core) umożliwia proste przetwarzanie danych o ruchu w technologii AI. Konsumuje przy tym ok. 0,1% mocy typowego mikrokontrolera do realizacji tego samego zadania. Dzięki temu czujnik IMU z wbudowanym MLC może odciążyć mikrokontroler. Zapewnia to dłuższy czas pracy na baterii, niższe koszty utrzymania, a także mniejsze rozmiary systemu.

Czujniki LSM6DSRX i ISM330DHCX są przeznaczone wysokiej klasy aplikacji konsumenckich i przemysłowych takich jak sterowanie dronów, VR, systemy nawigacji zliczeniowej oraz iklinometry w pojazdach elektrycznych. Układ LSM6DSRX do zastosowań konsumenckich zawiera 3-osiowy akcelerometr i 3-osiowy żyroskop o zakresie ±4000 dps. Natomiast ISM330DHCX do zastosowań przemysłowych ma gwarancję trwałości na 10 lat, cechuje się zakresem temperatur pracy od -40°C do +105°C, a także wbudowaną temperaturową kompensacją odczytów.

Więcej informacji na stronie platformy iNEMO.

O autorze