LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Układy do komunikacji satelitarnej i radarowej od Renesasa

Renesas wprowadził do oferty nowe rozwiązania pracujące w paśmie mmWave. Są to dwie rodziny układów scalonych przeznaczonych do komunikacji satelitarnej, radarów, a także do aplikacji szyku fazowanego. Rodzina F65xx to układy kształtowania wiązki natomiast F692x – wzmacniacze LNA . Produkty łączą w sobie niski pobór mocy, wysokie wzmocnienie oraz niewielki rozmiar. Rozwiązania umożliwiają znaczące poprawienie parametrów anten w systemach komunikacji satelitarnej i radarach.

Układy F6521 (pasmo Ku), F6522 (pasmo Ka) i F6513 (pasmo CDL) to układy formujące wiązkę oferujące dużą wydajność w małej obudowie. Pozwala to spełnić wymagania szyku fazowego anten planarnych. Są w stanie spełnić zarówno na efektywną moc wypromieniowywaną (EIRP) jak i na rozpraszanie ciepła systemów satelitarnych pracujących na niskiej, średniej i geosynchronicznej orbicie ziemskiej.

Układy F6921 (pasmo Ku), F6922 (pasmo Ka) i F6923 (pasmo CDL) to dwukanałowe wzmacniacze niszkoszumne (LNA). Oferują niski pobór mocy, niski szum, duże wzmocnienie, a także niewielkie rozmiary. Powalają zmaksymalizować bilans energetyczny odbiornika, a jednocześnie zminimalizować rozmiar anten, a dzięki temu pobór mocy i koszty. Wzmacniacze oferują 19 dB wzmocnienia przy jedynie 15-20 mW poboru mocy, a także dwa izolowane kanały o dobranych wzmocnieniach/fazach. Układy są dostępne w obudowach BGA z wyjściami i wejściami RF o impedancji 50 Ω.

Więcej informacji na stronie: https://www.idt.com/us/en/application/communications/satellite-communications