LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Farnell wprowadza nową generację zasilaczy marki Rohde & Schwarz

Farnell wzbogacił swoją ofertę o nowe zasilacze serii NGP800 firmy Rohde & Schwarz. Na serię NGP800 nowej generacji składa się pięć modeli 2- i 4-kanałowych, pracujących z mocą 400 W lub 800 W. Są przeznaczone zarówno do zastosowania w laboratoriach badawczych, jak i w zautomatyzowanych systemach kontrolnych. Inżynierowie-projektanci i specjaliści od testów skorzystają z dużych możliwości w zakresie interfejsów komunikacyjnych, bezpieczeństwa, zaawansowanych funkcji i elastyczności.

Najważniejsze cechy zasilaczy

Firma Rohde & Schwarz jest znana z dużej elastyczności tworzonych przez siebie produktów, ich długiej żywotności, niezrównanej jakości, a także zgodności z różnymi wymaganiami środowiskowymi. Nowe zasilacze serii NGP800 mają 5-calowe wyświetlacze o dużej rozdzielczości z ekranem dotykowym. Dzięki temu synchronizacja wyjść, badanie przebiegów czasowych czy rejestrowanie danych na potrzeby dogłębnej analizy stają się bardzo proste. Wszystkie nowe modele są oferowane standardowo z 3-letnią gwarancją. Ponadto do ich zalet należą:

  • Pełna elastyczność: zasilacze mają po dwa lub cztery wyjścia, które można połączyć szeregowo lub równolegle, zwiększając tym samym podawane napięcie lub prąd. Każde z wyjść może pracować niezależnie lub synchronicznie, co pozwala mieć pewność, że sprzęt będzie poprawnie dostarczać moc.
  • Pełne bezpieczeństwo: zabezpieczenie nadprądowe, nadnapięciowe, przeciw przekroczeniu mocy i termiczne chronią obciążenie. Maksymalny prąd, napięcie i moc na wyjściach można ustawić dla każdego kanału niezależnie.
  • Pełnia funkcji: jednostajne narastanie lub opadanie napięcia (EasyRamp), opóźnienia wyjścia oraz generowanie funkcji arbitralnych (QuickArb). Funkcje pozwalają emulować działanie różnego rodzaju zasilaczy ­– w tym i takich, które nie pracują stabilnie. Wśród pozostałych możliwości zasilaczy warto wymienić jednoczesne rejestrowanie napięć i prądów na wszystkich wyjściach, dostępność zapisanych danych w postaci plików .CSV na potrzeby raportów i dokumentacji, a także zdalne monitorowanie w celu poprawy regulacji napięcia.
  • Pełna łączność: złącze USB i interfejs LAN pozwalają zasilaczom na pracę w zautomatyzowanych systemach testowania i na liniach produkcyjnych, gdzie praca aparatury jest kontrolowana zdalnie. Zasilacze można rozbudować o łączność za pomocą interfejsu GPIB, wyzwalanie z użyciem cyfrowych wejść i wyjść, wejście analogowe, a także obsługę bezprzewodowej sieci Wi-Fi.

Wszystkie modele zasilaczy z rodziny Rohde & Schwarz NGP800 są dostępne do nabycia w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku oraz w sklepie Newark w Ameryce Północnej.