Ochrona systemów ładowanych z zewnętrznych pamięci SPI Flash

Microchip Technology wprowadził na rynek nowy mikrokontroler przeznaczony do zadań związanych z kryptografią. Układ CEC1712, wraz z oprogramowaniem Soteria-G2, zaprojektowano do blokowania złośliwego oprogramowania, takiego jak rootkity i bootkity, w systemach ładowanych z zewnętrznej pamięci SPI Flash.

Oprogramowanie Soteria-G2 zainstalowane na układzie CEC1712 z rdzeniem ARM Cortex-M4 umożliwia bezpieczne ładowanie systemu ze sprzętowym łańcuchem zaufania. Dodatkowo mikrokontroler umożliwia unieważnienie klucza, a także ochronę przez wgrywaniem nieaktualnej wersji kodu (rollback protection). Dzięki zgodności z wytycznymi NIST 800-193, układ CEC1712 umożliwia odporność całego systemu. Chroni także przed zagrożeniami zanim zdążą załadować się do systemu i pozwala na wgranie tylko oprogramowania zaufanego przez producenta.

Produkt jest przeznaczony do systemów działających w sieci 5G oraz centrów danych. Znajdzie także zastosowanie w systemach pojazdów autonomicznych, systemach wspomagania kierowcy ADAS i wielu innych wykorzystujących lądowanie z zewnętrznej pamięci Flash.

Więcej informacji na stronie producenta, firmy Microchip

O autorze