Renesas RE zastosowany jako główny kontroler w zegarkach G-SHOCK

Renesas Electronics ogłosił, że firma Casio zastosowała energooszczędne mikrokontrolery z serii RE jako główny kontroler w zegarkach G-SHOCK GBD-H1000. Zegarki te zawierają m.in. wbudowany pulsometr oraz funkcjonalność GPS.

GBD-H1000 to najnowsze produkty z rodziny wstrząsoodpornych zegarków G-Shock. Najnowsza odsłona została wyposażona w optyczny pulsometr, kompas, barometr, a także czujnik temperatury, akcelerometr do pomiaru kroków i moduł GPS. Energooszczędny mikrokontroler RE zapewnia wydajne przetwarzanie danych przy bardzo niewielkim poborze mocy. Umożliwia to budowę zegarków oferujących  szeroką funkcjonalność przy zasilaniu jedynie energią słoneczną.

Mikrokontrolery z rodziny RE zastosowane w zegarkach są wytwarzane z wykorzystaniem procesu technologicznego Renesas SOTP, co umożliwia uzyskanie niezwykle niskiego poboru prądu zarówno podczas pracy jak i w trybie uśpienia. Podczas projektowania zegarka firmy Renesas i Casio współpracowały w celu uzyskania szerokiej funkcjonalności i niskiego poboru mocy.

Więcej informacji o układach z rodziny RE na stronie: https://www.renesas.com/eu/en/products/microcontrollers-microprocessors/re.html

Zachęcamy również do przeczytania artykułu o technologii SOTB i mikrokontrolerach wykonanych w tej technologii: Mikrokontrolery Renesas o niskim poborze mocy idealne do aplikacji Energy Harvesting

O autorze