LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Zestaw symulacyjny KA-S71200-Simulator dla sterowników Simatic S7-1200

W ofercie sklepu Kamami.pl pojawił się zestaw symulacyjny do sterowników PLC z rodziny Siemens S7-1200. KA-S71200-IO-Simulator umożliwia zweryfikowanie działania programów napisanych na platformę S7-1200.

Zestaw umożliwia symulację otoczenia sterownika PLC. Pozwala na przetestowanie reakcji programu na pobudzenia wejść cyfrowych, a także odczyt danych z sensorów analogowych. Z kolei stan wyjść cyfrowych można sprawdzić za pomocą diod LED. Zestaw jest przeznaczony do zasilania 24 V.

Moduł wejściowy obsługuje 8 kanałów cyfrowych oraz dwa kanały analogowe. Stan wejść cyfrowych można ustawić za pomocą przełączników dźwigienkowych. Na płytce wbudowano także enkoder. Z kolei do wejść analogowych, za pomocą wygodnych złącz śrubowych można podłączyć zewnętrzne czujniki o zakresie napięć od 0 V do 10 V. Na płytce wbudowano również analogowy czujnik światła, temperatury, potencjometr, a także kondycjoner sygnału z mostka Wheatstone’a, do którego można podłączyć np. belkę tensometryczną.

Druga część zestawu to płytka z diodami LED. Umożliwia ona prezentację stanów 6 wyjść cyfrowych. Zawiera pozłacane styki zapewniające dobry kontakt ze stykami sterownika. Zestaw zawiera też śrubki i tulejki dystansowe umożliwiające wygodny montaż płytek do sterownika PLC.

Zestaw jest kompatybilny ze sterownikami CPU1211C DC/DC/DC (dostępne także w wersji edukacyjnej). Producent, firma Kamami, udostępnia także przykłady na sterownik S7-1200 umożliwiające przetestowanie wszystkich elementów zestawu.

Więcej informacji na stronie: https://wiki.kamamilabs.com/index.php/KA-S71200-IO-Simulator_(PL)

Zestaw można zakupić w sklepie Kamami.pl: https://kamami.pl/moduly-dla-sterownikow-plc/575813-ka-s71200-io-simulator-zestaw-symulacyjny-dla-sterownikow-z-rodziny-s7-1200.html

Autor: Kamami.pl