Fluke wprowadza na polski rynek kamerę termowizyjną TiS60+

Firma Fluke wprowadza do sprzedaży w Polsce kamerę termowizyjną TiS60+ dedykowaną zespołom utrzymania ruchu, a szczególnie technikom dopiero rozpoczynającym korzystanie z termografii. Kamera pozwala rejestrować w podczerwieni obrazy odzwierciedlające mniejsze różnice temperatur z większej odległości. Zastosowana w niej technologia IR-Fusion pozwala zobaczyć problem i jego lokalizację na jednym obrazie. Umożliwia nałożenie na siebie dwóch obrazów – z pasma widzialnego oraz z podczerwieni.

Kamera TiS60+ oferuje użytkownikom bardzo wysoką rozdzielczość 320×240. Dzięki zastosowaniu technologii IR-Fusion, nowa kamera umożliwia automatyczne rejestrowanie obrazu w paśmie światła widzialnego jednocześnie z obrazem w podczerwieni.

Kamera TiS60+ oferuje także stałą ogniskową ułatwiającą rejestrację, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia techników, którzy dopiero zaczynają korzystać z termografii, albo gdy kamera jest używana przez zespół, którego członkowie mają różne poziomy doświadczenia.

Dużym wyzwaniem w termografii bywa też często zapewnienie możliwości szybkiego dodawania obrazów termowizyjnych wykonanych przez zespół do zleceń. Kamerę wyposażono w funkcję IR Photo Notes, która ułatwia to zadanie. Umożliwia ona operatorowi kamery proste dodawanie do termogramów zdjęć z informacjami zawierającymi nazwę urządzenia lub lokalizację pomieszczenia. Dzięki temu osoba tworząca zlecenie pracy może wysłać techników do właściwego miejsca w celu dokonania naprawy.

Najważniejsze cechy kamery TiS60+:

  • Rozdzielczość 320×240 pikseli zapewniająca wyraźny i szczegółowy obraz,
  • Możliwość zobaczenia problemu i jego lokalizacji na jednym obrazie dzięki technologii IR-Fusion™,
  • Stała ogniskowa ułatwiająca rejestrację – wystarczy wycelować i nacisnąć przycisk,
  • Pomiar temperatury w zakresie do 400°C odpowiednim do większości zastosowań,
  • Możliwość rejestrowania, przeglądania i zapisywania obrazów jedną ręką,
  • 3,5-calowy ekran LCD umożliwiający identyfikację problemów bez potrzeby wracania do biura,
  • Możliwość bezprzewodowego udostępniania dzięki zgodności z systemem Fluke Connect™,

Więcej informacji na temat kamer TiS60+ znaleźć można na stronie: https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/kamera-termowizyjna/tis60plus

O autorze