[WEBINARIUM] Zwiększone bezpieczeństwo dzięki mikrokontrolerom STM32L5

Firma STMicroelectronics zaprasza na webinarium, podczas którego zaprezentowane zostaną możliwości mikrokontrolera STM32L5 z rdzeniem ARM Cortex-M33 z technologią Arm TrustZone, niskim poborem mocy i szerokim zakresem peryferiów.

STM32L5

Wraz z szybkim rozwojem rynku IoT rośnie potrzeba stosowania bezpiecznych urządzeń, odpornych na ataki z zewnątrz. Nowe mikrokontrolery z rodziny STM32 zawierają rdzeń ARM Cortex-M33 oraz sprzętową technologię zabezpieczenia TrustZone, co pozwala spełnić te wymagania. Technologia pozwala m.in. na izolację krytycznych fragmentów kodu od reszty oprogramowania.

Podczas prezentacji eksperci opowiedzą nowych układach peryferyjnych w STM32L5, zwłaszcza o bloku TrustZone, który umożliwia projektantom podział kodu na część zaufaną i niezaufaną. Zademonstrują wydajność obliczeniową i energooszczędność układu, a także nowości w ekosystemie STM32, takie jak bezpieczne uruchamianie i bezpieczną aktualizację kodu. Na koniec eksperci zaprezentują łączenie mikrokontrolera z układem NFC ST25 w celu implementacji aplikacji cyfrowej weryfikacji.

Program webinarium:

  • Nowe funkcje i peryferia w układach STM2L5,
  • Jak zaprojektować „łańcuch zaufania” dzięki funkcjom bezpieczeństwa STM32L5,
  • Narzędzie STM32 Trusted Package Creator
  • Jak połączyć STM32L5 z innymi produktami ST (NFC) w aplikacjach cyfrowej weryfikacji.

Webinarium odbędzie się 16 kwietnia o godzinie 20.00 czasu polskiego. Udział jest bezpłatny, natomiast czas trwania prezentacji wynosi 60 minut. Rejestracji można dokonać pod tym linkiem.

O autorze