Nowy dokładny czujnik Halla w ofercie Melexis

Melexis wprowadził do produkcji liniowe czujniki Halla przeznaczone do użytku w układach wykrywających moment obrotowy w pojazdach. Czujnik MLX91377 charakteryzuje się wysoką liniowością, niskim dryftem temperaturową oraz zgodnością ze standardem ASIL.

Czujnik może pracować w temperaturze otoczenia do 160°C. Cechuje się wysoką liniowością i stałością parametrów przy zmianach temperatury. Spełnia standardy bezpieczeństwa ISO26262, a także AEC Q-100 Grade 0. W trybie cyfrowym jest zgodny z ASIL-C, natomiast w trybie analogowym – z ASIL-B. MLX91377 jest w stanie wykryć usterki wewnętrzne i wejść w tryb bezpieczny, aby przeciwdziałać niezamierzonemu zachowaniu pojazdu.

Sensor ma programowalny zakres pomiaru i obsługuje kalibrację wielopunktową, co zapewnia elastyczność pomiaru. Może przesyłać danych w kilku formatach. Protokół SPC umożliwia także pomiar po wyzwoleniu impulsem. Można zsynchronizować do czterech czujników i tym samym zapewnić pomiary z deterministycznym opóźnieniem, co umożliwia dużą dokładność. Dodatkowo niski szum oraz wysoka częstotliwość odświeżania umożliwia szybką odpowiedź systemu oraz minimalną filtrację.

Więcej informacji na stronie: https://www.melexis.com/en/product/MLX91377/High-Performance-Linear-Hall-Effect-Sensor-IC

O autorze