Yamaha Robots wprowadza nowe roboty SCARA YK610XE-10 i YK710XE-10

YAMAHA Motor Europe ogłosiła, że rozszerza serię robotów SCARA YK-XE o dwa nowe modele. Są to YK610XE-10 o długości ramienia 610 mm oraz YK710XE-10 o długości ramienia 710 mm. Bazują one na sprawdzonej technologii obecnej serii YK-XE z maksymalnym udźwigiem 10 kg i standardowym czasem cyklu 0,39 sekundy (YK610XE-10) lub 0,42 sekundy (YK710XE-10).

Wraz z robotem SCARA YK400XE-4 o długości ramienia 400 mm wprowadzonym do sprzedaży pod koniec ubiegłego roku, seria YK-XE obejmuje teraz trzy modele dając jeszcze szerszy zakres zastosowań – od przenoszenia i sortowania małych komponentów w produkcji np. smartfonów i komputerów aż do pracy z dużymi elementami jak np. te wykorzystywane w sprzęcie AGD i branży automotive.

Jak podkreślają przedstawiciele dystrybutora YAMAHA Motor Europe w Polsce – RENEX Group – wprowadzane roboty są rozwiązaniami bardzo przystępnymi cenowo. Bez wątpienia znajdą zastosowanie w wielu zakładach produkcyjnych w Polsce zwiększając wydajność i rentowność produkcji.

YAMAHA Motor ma ponad 40-letnie doświadczenie w dziedzinie robotów SCARA. Pierwszy z nich zainstalowano w jednej z fabryk YAMAHA w 1976 roku. Od tego czasu firma opracowuje nowe technologie i tworzy linię produktów, obejmującą obecnie wiodące w branży modele. Duża różnorodność oferowanych robotów i rozszerzeń pozwala na dobór właściwych rozwiązań do niemalże wszystkich potrzeb klientów. Pozwala to na optymalizację różnych typów produkcji w szerokim zakresie branż.

Dystrybutorem Robotów YAMAHA jest RENEX Group. Roboty i pozostałe urządzenia z oferty RENEX Group można zobaczyć i sprawdzić w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNYM i DEMOROOM RENEX.

Więcej na www.renexrobotics.pl i www.renex.pl

O autorze