Sterowniki CANopen dostępne dla mikrokontrolerów STM32H7xx

Firma port GmbH rozszerzyła ofertę driverów CANopen. Sterownik obsługuje teraz mikrokontrolery STMicroelectronics z serii STM32H7xx.

Układy z serii STM32H7 zawierają rdzeń ARM Cortex-M7 i korzystają z technologii pamięci nieulotnej (NVM) zaprojektowanej przez ST. Oferują wydajność na poziomie 1327 DMIPS i uzyskały 3224 punkty CoreMark podczas wykonywania kodu z wbudowanej pamięci.

Sterownik obsługuje interfejs CAN w trybie Multiline, co pozwala na jednoczesną pracę na kilku kanałach magistrali. Obsługuje też identyfikatory 11- i 29-bitowe. Jako kompilator wykorzystano Keil ARMCC v5.26, natomiast jako środowisko projektowe użyto zestawu Nucleo-H743ZI.

Stosy pozwalają na pracę w trybach master/slave lub tylko slave. W celu lepszej integracji biblioteki CANopen z układami STM32H7, dostępne jest narzędzie projektowe „Industrial Communication Creator” opracowane przez firmę port GmbH.

Narzędzie CANopen Design Tool pozwala na szybkie i tanie projektowanie urządzeń korzystających z biblioteki. Może wygenerować kolekcję obiektów oraz funkcje inicjalizujące w języku C, a także elektroniczną dokumentację projektu za pomocą tylko kilku kliknięć myszy. Może też skonfigurować bibliotekę oraz sterowniki CANopen Driver Packages.

Więcej informacji na stronie: https://www.port.de/

O autorze