SiPearl podpisał umowę licencyjną z ARM

Firma SiPearl podpisała umowę technologiczną z firmą ARM. Jest to część inicjatywy, mającej na celu zaprojektowanie wydajnego i energooszczędnego mikroprocesora. Ma on być przeznaczony do europejskiego superkomputera eksaskalowego – o mocy obliczeniowej liczonej w eksaflopach.

Umowa daje firmie SiPearl dostęp do platformy Arm Neoverse o nazwie kodowej “Zeus”, a także do zasobów sprzętowych i programowych ekosystemu Arm. Firma planuje wykorzystać platformę Zeus, w tym technologię ARM POP IP, wraz z procesem technologicznym FinFET. Pozwoli to przyspieszyć proces projektowania i zapewnić niezawodność dla wysoko wydajnych projektów, w znaczeniu mocy obliczeniowej, a także oszczędności energii. Firma ma zamiar wprowadzić na rynek pierwszą generację mikroprocesorów w 2022 roku.

27 członków European Processor Initiative (EPI) wywodzi się ze środowisk akademickich oraz przemysłowych. Zostali wybrani przez Unię Europejską w celu zaprojektowania europejskich mikroprocesorów. Plan działania inicjatywy jest ściśle powiązany z celami EU.

Więcej informacji na stronie firmy SiPearl.

O autorze