Wzrost popytu na komputery Raspberry Pi

Po gwałtownym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale, fundacja Raspberry Pi zdecydowała się zwiększyć produkcję komputerów w drugim kwartale z 192 000 do 250 000 sztuk.

Założyciel fundacji, Eben Upton twierdzi, że wzrost zapotrzebowania na komputery wynika z tego, że użytkownicy domowi wykorzystują komputery do nauki w domu. Natomiast w firmach malinka stosowana jest do implementacji systemów umożliwiających pracę zdalną.

Pojawiają się także projekty wykorzystujące platformę do sterowania respiratorów. Marco Mascorro udostępnił na platformie GitHub pełen projekt respiratora starowanego przez Raspberry Pi, łącznie ze specyfikacją, kodem oraz komponentami. Link do projektu: https://github.com/Mascobot/pandemic-ventilator-2.0

Według Ebena Uptona liczba unikalnych adresów IP pobierających system Raspbian przekroczyła 90 000 podczas zaledwie kilku dni marca. Raspbian jest zdecydowanie najpopularniejszym systemem operacyjnym wśród nowych użytkowników malinki. Liczba pobrań Raspbiana znacząco wzrasta, co doskonale widać na poniższym wykresie.

Komputery Raspberry Pi są dostępne u oficjalnego polskiego dystrybutora, sklepu Kamami.pl

O autorze