RS Components dodaje do oferty płytkę rozwojową z pamięcią F-RAM firmy Cypress

RS Components poinformowało o dodaniu nowego, łatwego w obsłudze i niedrogiego zestawu rozwojowego, który umożliwi inżynierom projektowanie z wykorzystaniem technologii pamięci Excelon™ Ultra QSPI F-RAM firmy Cypress Semiconductor.

Systemy przemysłowe pracujące w trudnych warunkach mają wysokie wymagania dotyczące odporności pamięci na awarie. Technologia pamięci F-RAM łączy w sobie cechy pamięci nieulotnej oraz dużą szybkość i trwałość zapisu na poziomie 100 bilionów cykli, dzięki czemu w przypadku utraty zasilania systemy mogą błyskawicznie przechwytywać i rejestrować, a następnie przechowywać dane czujników oraz informacje o stanie systemu.

Zaawansowana technologia Cypress Excelon F-RAM doskonale nadaje się do rozmaitych zastosowań, w tym w automatyce przemysłowej, rejestrowaniu danych, sterowaniu silnikami, programowalnych sterownikach logicznych, urządzeniach do punktów sprzedaży, systemach testowych i pomiarowych oraz w inteligentnych miernikach.

Główna płytka zestawu rozwojowego CY15FRAMKIT-002 zawiera 4-megabitową (512 K × 8) pamięć Excelon-Ultra Quad-SPI F-RAM. Płytka o zakresie napięcia roboczego od 1,8 do 3,6 V obsługuje wydajne interfejsy o małej liczbie styków i wysokiej prędkości. Jest wyposażona w złącza Morpho do pracy w trybie SPI i QSPI, które umożliwiają również współpracę z płytką ewaluacyjną z mikrokontrolerem ST NUCLEO-L433RC-P. Ponadto płytka współpracuje z dowolnymi płytkami zgodnymi z Arduino UNO R3 w trybie SPI.

Inne właściwości płytki to m.in. zakres temperatur pracy od -40 do +85˚C (zgodny z wymaganiami przemysłowymi), sprzętowe zabezpieczenie przed zapisem, ochrona bloku oprogramowania oraz wbudowany kod korekcji błędów ECC.

Zestaw rozwojowy Cypress CY15FRAMKIT-002 F-RAM jest obecnie dostępny w sklepach RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze