Oprogramowanie Cartasiam NanoEdge AI Studio ze wsparciem dla STM32

Firma Cartasiam, producent oprogramowania do implementacji algorytmów AI w systemach wbudowanych, zaprezentował nową wersję programu NanoEdge AI Studio. Nową wersję zoptymalizowano do użycia z płytkami rozwojowymi z mikrokontrolerami STM32.

Środowisko NanoEdge AI pozwala jest przeznaczone dla firm nie dysponujących wiedzą ekspercką z zakresu uczenia maszynowego. Nowa edycja umożliwia szybkie zaprojektowanie rozwiązania opartego o AI z wykorzystaniem mikrokontrolera STM32. Nowością jest możliwość rejestracji danych za pomocą portu szeregowego/USB, a także ulepszone narzędzia do sprawdzania zgodności danych oraz weryfikacji jakości.

Oprogramowanie NanoEdge AI Studio to intuicyjne narzędzie do szybkiej i łatwej implementacji algorytmów uczenia maszynowego w systemach opartych o energooszczędne mikrokontrolery z rdzeniem ARM. Można je zastosować do szerokiego zakresu aplikacji, takich jak urządzenia połączone z siecią, sprzęt AGD, a także maszyny przemysłowe. Oprogramowanie umożliwia naukę optymalnego zachowania i jest w stanie wykryć zachowanie nietypowe, nawet przy pracy w złożonych systemach.

W nowej wersji środowiska projektanci mogą jako platformę sprzętową wybrać płytkę ST Nucleo-F401RE lub Nucleo-L432KC. Do tych płytek napisano też specjalne biblioteki, które można pobrać podczas projektowania.

Więcej informacji na stronie: https://cartesiam.ai/st-dev-board/

O autorze