Zestaw deweloperski Nvidia Jetson Xavier NX

Nvidia wprowadziła do oferty zestaw deweloperski Jetson Xavier NX. Oferuje wydajność aż 21 TOPS, co pozwala równolegle uruchamiać na nim nowoczesne sieci neuronowe i przetwarzać dane z wielu czujników o wysokiej rozdzielczości. Tak duża moc obliczeniowa znajdzie zastosowanie w wysokowydajnych systemach SI, takich jak komercyjne roboty, urządzenia medyczne czy inteligentne kamery.

Zestaw jest oparty o moduł SoM Jetson Xavier NX zawierający 384 rdzenie Nvidia CUDA oraz 48 rdzeni Tensor. Dysponuje też sześcioma 64-bitowymi rdzeniami Carmel ARM v8.2, dwoma akceleratorami głębokiego uczenia NVDLA, a także procesorem wizyjnym w architekturze VLIW. Oprócz układu SoC zawierającego wyżej wymienione elementy, na module zamontowano pamięć LPDDR4x o pojemności 8 GB oraz slot na kartę microSD.

Moduł jest zamontowany na płycie głównej za pomocą złącza SO-DIMM. Płytka ma też wyprowadzone rozmaite interfejsy, w tym port Gigabit Ethernet, 4 porty USB 3.1 oraz jeden port microUSB. Zawiera też złącze HDMI, DisplayPort, dwa porty CSI do podłączenia kamer, a także 40-pinowe złącze rozszerzeń. Na odwrocie zamontowano złącze M.2 Key E z fabrycznie zamontowanym modułem Wi-Fi i Bluetooth. Znajdują się tam także anteny do komunikacji bezprzewodowej oraz złącze M.2 Key M służące do podłączenia dysku SSD.

W zestawie znajdziemy również dedykowany zasilacz o napięciu 19 V. Z kolei na module SoM zamontowano słusznych rozmiarów radiator z wbudowanym wentylatorem.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wiki: https://elinux.org/Jetson_Xavier_NX

Zestaw Jetson Xavier NX jest dostępny w ofercie Kamami.pl

O autorze