RS Components wprowadza na rynek zestawy startowe sterowników PLC Allen-Bradley

RS Components dodał do oferty dwa zestawy startowe programowalnych sterowników logicznych (PLC) firmy Allen-Bradley. Firma specjalizuje się w automatyce przemysłowej i wchodzi w skład grupy Rockwell Automation. Pakiety startowe Micro850 i Micro820 zawierają cały sprzęt niezbędny do rozpoczęcia pracy ze sterownikami PLC Allen-Bradley Micro850 i Micro820, w tym zasilacze, akcesoria do kontrolerów i terminale graficzne. Producenci OEM mogą szybko i niewielkim nakładem kosztów tworzyć samodzielne aplikacje bez konieczności inwestowania w całkowicie zautomatyzowane systemy.

Sterownik PLC Micro850, dostarczany wraz z pakietem startowym Micro850, jest przeznaczony do większych, samodzielnych instalacji. Można ją rozbudować do 192 cyfrowych we/wy, co pozwala na wykorzystanie sterownika w rozwiązaniach do prostej kontroli ruchu. Pakiet zawiera również zasilacz, siedem wejść cyfrowych i jeden symulator wejść analogowych, a także dwukanałowy moduł plug-in wejścia analogowego. Oferuje również 4-calowy terminal graficzny PanelView 800, kabel Ethernet o długości 1 m, kabel USB, instrukcję obsługi i skrócony przewodnik.

Pakiet startowy Micro820 zawiera sterownik PLC Micro820 typu nano, który obsługuje do 36 punktów we/wy. Oferuje wbudowane funkcje, takie jak Ethernet, gniazdo kart microSD do rejestrowania danych i analogowe we/wy. Sterownik PLC Micro820 doskonale nadaje się do niewielkich, samodzielnych urządzeń sterujących i zdalnych zastosowań automatyzacji z wykorzystaniem łączności Ethernet. Przykładowe aplikacje to zdalne moduły terminali (RTU) dla systemu SCADA. Zestaw startowy zawiera również zasilacz 24 V, siedem wejść cyfrowych i jeden symulator wejść analogowych. Oferuje także 4-calowy terminal graficzny PanelView 800, kabel Ethernet o długości 1 m, instrukcję instalacji oraz skrócony przewodnik.

Terminal graficzny PanelView 800

4-calowy terminal graficzny Allen-Bradley PanelView 800 montowany na panelu stanowi część standardowego zestawu startowego. Jest wyposażony w funkcje wprowadzania danych za pomocą klawiatury, a także ekranu dotykowego, zoptymalizowane do użytku ze sterownikami PLC serii Micro800. Jeśli terminal graficzny nie jest wymagany, istnieje możliwość zakupu pakietu w wersji „Starter Pack Lite”.

Użytkownicy wymagający możliwości projektowania aplikacji, łatwego programowania sterowników PLC, konfiguracji urządzeń i integracji z edytorem HMI mogą bezpłatnie pobrać wersję Standard Edition oprogramowania do projektowania układów Connected Components Workbench. Jest dostępna na stronie internetowej Rockwell Automation.

Zestawy startowe sterowników PLC Allen-Bradley Micro850 i Micro820 są dostępne w sklepach RS w Austrii, Niemczech, Polsce i Wielkiej Brytanii.

O autorze