Energooszczędny mikrokontroler Epson z rdzeniem Cortex-M0+

Firma Seiko Epson wprowadziła do oferty nowy mikrokontroler z serii S1C31W. Układ S1C31W73 zawiera rdzeń ARM Cortex-M0+ oraz wbudowaną pamięć Flash.

Pojemność pamięci Flash wynosi 384 KB. Układ zawiera także sterownik LCD, który jest w stanie wysterować wyświetlacz o 2 560 pikseli. Mikrokontroler oferuje również szeroki zakres wbudowanych układów peryferyjnych, w tym kontroler USB 2.0 device, zegar RTC, przetwornik analogowo-cyfrowy, a także czujnik temperatury. Układ cechuje się niezwykle niskim poborem prądu – jedynie 1,2 µA w trybie RTC oraz 150 µA/MHz podczas pracy. Sprawia to, że mikrokontroler nadaje się do urządzeń ubieralnych o przedłużonym czasie pracy na baterii oraz sprzętu biurowego z interfejsem USB. Można go też użyć w urządzeniach przemysłowych oraz sprzęcie pomiarowym dzięki odporności na temperaturę do 105°C. Zakres napięcia zasilania wynosi od 1,8 V do 5,5 V.

Więcej informacji na stronie: https://global.epson.com/products_and_drivers/semicon/products/micro_controller/armcore/index.html

O autorze