RS Components dodaje do oferty przetwornice AC/DC 5 W z wejściem IEC firmy Recom

RS Components wprowadził do swojej oferty gamę zasilaczy impulsowych w obudowach (SMPS) firmy Recom wyposażonych w zintegrowany filtr sieciowy. Produkty idealnie nadają się do zasilania komputerów jednopłytkowych, takich jak Arduino, BBC Micro:bit lub Raspberry Pi, a także ekranów dotykowych.

Firma Recom oferuje szeroką gamę przetwornic DC/DC i zasilaczy AC/DC zgodnych z międzynarodowymi normami bezpieczeństwa. Producent dysponuje wieloletnim doświadczeniem w opracowywaniu najnowocześniejszych technologii przetwornic o zakresie mocy od 0,25 W do 960 W.

Izolowane przetwornice AC/DC z serii RAC05-K/C14 są dostępne w pięciu wersjach o napięciach wyjściowych 3,3 V, 5 V, 12 V, 15 V lub 24 V DC. Umożliwia to użycie ich w wielu zastosowaniach przemysłowych.

Przetwornice dysponują zakresem napięcia wejściowego od 85 do 264 V AC i sprawnością energetyczną do 86%. Zapewniają bezpieczne, bardzo niskie napięcie (SELV) na zaciskach wyjściowych prądu stałego, co oznacza, że można ich bez obaw dotykać. Urządzenia są także wyposażone w funkcje ochrony przed zwarciami, przeciążeniem i przepięciem.

Opatentowana konstrukcja tej serii pozwala zainstalować kompletny zasilacz o mocy 5 W w standardowej obudowie filtra sieciowego C14 przy koszcie niższym niż w przypadku wielu osobnych zasilaczy lub filtrów sieciowych. Ponadto w zestawie znajduje się standardowy otwór do montażu złącza wejściowego IEC, co skraca czas instalacji do zaledwie kilku sekund.

Metalowa obudowa umożliwia ponadto bezpieczne zamocowanie i zapewnia doskonałe rozpraszanie ciepła. Pozwala to na eksploatację tych urządzeń w szerokim zakresie temperatur, od -40 do +60°C, bez obniżania ich parametrów roboczych.

Seria ma oznaczenie CE oraz certyfikat EN/IEC/UL i jest dostępna w sklepie RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze