Stabilizator LDO dla aplikacji wrażliwych na szumy

Diodes Incorporated wprowadził do produkcji stabilizator LDO o oznaczeniu AP7353. Nowy układ oferuje wysokie tłumienie wpływu zasilania i jest dostępny w niewielkiej obudowie. Spełnia wymagania dotyczące stabilizacji napięcia w urządzeniach wrażliwych na szumi i zasilanych bateryjnie, takich jak urządzenia przenośne, ubieralne oraz połączone z siecią czujniki.

Układ jest dostępny w obudowach X1-WLB0707-4 (typ A1), a także X2-DFN-4 (typ B). Każda ma wymiary poniżej 1 mm po każdej stronie. Stabilizator, pomimo tak małych rozmiarów, może operować na napięciach do 4,5 V i prądzie do 250 mA. Tłumienie wpływu zasilania na wyjście (PSRR) wynosi 90 dB na częstotliwości 1 kHz, natomiast prąd spoczynkowy – jedynie 18 µA. Wysoki współczynnik PSRR oraz szum własny w szerokim paśmie na poziomie 10 µV umożliwiają osiągnięcie wysokiego stosunku sygnału do szumu.

Specjalne wyprowadzenie Enable umożliwia wprowadzenie stabilizatora w tryb oczekiwania. Układ wyposażono także w zabezpieczenia przeciwzwarciowe i temperaturowe. Może pracować w zakresie napięć wejściowych od 2,0 V do 5,5 V. Dysponuje wyjściem o stałym napięciu od 1,8 V do 4,5 V z dokładnością ±1% oraz stabilizacją rzędu 0,001%/mA w zakresie prądów od 1 mA do 250 mA.

Więcej informacji na stronie Diodes Incorporated

O autorze