Roboty REECO nagrodzone Godłem TERAZ POLSKA

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczysta Gala wręczenia tytułów Teraz Polska. Kapituła Konkursu wyłoniła 16 produktów, 9 usług i jedną innowację. W tym zaszczytnym gronie – najlepszych produktów w Polsce – znalazły się Roboty REECO opracowane i produkowane przez RENEX Group.

Już po raz 30ty prestiżowym Godłem Teraz Polska nagrodzono firmy i instytucje, których produkty, usługi czy też innowacyjne przedsięwzięcia są wizytówką tego co w Polsce najlepsze. Tytuł znany jest z wysokiego poziomu obiektywizmu dzięki wielostopniowej weryfikacji przeprowadzanej przez komisje ekspertów.

„Przyznane naszym Robotom REECO godło Teraz Polska to ogromne wyróżnienie i zwieńczenie wieloletnich wysiłków w opracowywaniu, wdrażaniu i udoskonalaniu najnowocześniejszych technologii. Jest to o tyle szczególne, że ta jubileuszowa – 30 edycja konkursu blisko zbiega się z 30-leciem RENEX, które właśnie obchodziliśmy. Pokazuje nam to, że lata ciężkiej pracy wszystkich osób zaangażowanych w budowanie firmy, a obecnie już Grupy RENEX, przynoszą dzisiaj ogromny sukces. Opracowane przez nas roboty modułowe, a w szczególności doceniony przez Kapitułę Robot Lutowniczy REECO cieszą się coraz większym uznaniem wśród specjalistów w Polsce i Europie. Ma to dla nas szczególne znaczenie, jako dla polskiej firmy rodzinnej, budowanej od podstaw od 1989 roku”. Komentowali właściciele RENEX Group – Pani Marzena Szczotkowska-Topić i Pan Predrag Topić.

Robot Lutowniczy REECO

Robot Lutowniczy REECO – flagowe urządzenie wchodzące w skład serii Robotów REECO, został stworzony z myślą o lutowaniu elementów przewlekanych (THT) na płytkach PCB w warunkach przemysłowej produkcji elektroniki. Jest innowacyjnym rozwiązaniem pozwalającym na precyzyjną i efektywną kosztowo produkcję elektroniki w ilościach średnioseryjnych. Tym samym pozwala na automatyzację procesów wytwórczych w zakładach produkujących elektronikę. Zastępuje pracowników przy zadaniach żmudnych i powtarzalnych, a także wymagających precyzji i doświadczenia.

Robota znają nie tylko specjaliści z branży produkcji elektroniki. Pasjonaci nowoczesnych technologii odwiedzający szereg wydarzeń i targów przemysłowych w Polsce i Niemczech mieli okazje zobaczyć go w działaniu, kiedy z powodzeniem rywalizował w lutowaniu na czas w pojedynkach z Mistrzami Polski i innych krajów świata.

W skład wciąż rozbudowywanej serii Robotów REECO wchodzą ponadto robot dozujący, skręcający i etykietujący. Wszystkie rozwiązania mają charakter modułowy. Stanowią gotową jednostkę, którą można zaimplementować do działającej linii produkcyjnej zwiększając wydajność określonego etapu pracy.

Więcej na www.renex.pl

O autorze