LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Nowe kontrolery dotykowe Microchip maXTouch dla aplikacji automotive

Microchip wprowadził na rynek nowe układy z serii kontrolerów dotykowych maXTouch. Według producenta są to najmniejsze na rynku kontrolery przeznaczone do aplikacji automotive. Układy MXT288UD-AM oraz MXT144UD-AM oferują niski pobór mocy, odporność na warunki atmosferyczne, i obsługę dotyku nawet w rękawiczkach ochronnych. Są przeznaczone do wielofunkcyjnych ekranów oraz paneli dotykowych w samochodach, motocyklach, a także rowerach elektrycznych.

Układy są dostępne w niewielkich obudowach. Na przykład MXT288UD dysponuje obudową VQFN56 o wymiarach 7×7 mm przystosowaną do aplikacji automotive. Pozwala to zredukować rozmiar płytki PCB oraz znacząco skrócić listę materiałów. Nowe produkty zapewniają bardzo niewielki pobór prądu – w stanie oczekiwania na dotyk układy konsumują jedynie 50 µA. W tym stanie kontrolery pozostają responsywne, nawet gdy ekran jest wyłączony. W tym stanie system obudzi się po wykryciu dotknięcia gdziekolwiek na panelu dotykowym.

Producent wydał też dwa zestawy rozwojowe umożliwiające przetestowanie możliwości kontrolerów. Są to zestawy z układem MXT288UD i panelem dotykowym 5” oraz zestaw z układem MXT144UD i panelem 2,9”. Oba układy współpracują z oprogramowaniem mXTouch Studio.

Więcej informacji na stronie https://www.microchip.com/wwwproducts/en/ATMXT288UD-A

Autor: Microchip