Grupa RENEX nawiązała współpracę z HGTECH

Grupa RENEX nawiązała współpracę z HGTECH – światowym liderem w produkcji laserów przemysłowych. Firma została wyłącznym dystrybutorem produktów tej HGTECH w Polsce. RENEX za pośrednictwem swojej sieci oddziałów zagranicznych będzie dostarczać produkty również na terytorium Niemiec, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Serbii i Bułgarii.

Grupa RENEX poprzez nawiązanie współpracy z HGTECH rozszerza swoją ofertę m.in. o szeroką gamę produktów do znakowania laserowego. Przykładem może być urządzenie do znakowania laserowego w linii LCB – PCB Dual Heads PCB Laser Marking Machine. Urządzenie oparte jest na dostarczanej i rozwijanej od ośmiu lat technologii urządzeń do znakowania HGLASER. Jest przeznaczone jest do znakowania płytek PCB podczas pracy w linii produkcyjnej i poza linią. Zastosowano w nim unikatowy, opatentowany system dwóch głowic laserowych pozwalający na równoczesne znakowanie obydwóch stron płytki. Znacząco oszczędza to czas produkcji i zwiększa wydajność linii.

Urządzenie dostępne jest z w wersjach ze źródłami laserowymi 10640, 1064, oraz 354/532 nm. Pozwala to na dobór odpowiedniego źródła dla wymaganego typu kodowania PCB. Urządzenie wyposażone jest również w zaawansowane pozycjonowanie wizyjne, system identyfikacji kodu, a także system ruchu o wysokiej dokładności (±0,1 mm), na który składają się 3 zestawy szyn prowadzących. Zwiększa to wydajność trybu czuwania, znakowania i rozładunku. Urządzenia do znakowania HGLASER cieszą się uznaniem odbiorców na całym świecie – co potwierdza fakt, że ponad 1000 jednostek jest zamawianych i dostarczanych odbiorcom każdego roku.

Urządzenia HGLASER

Firma HGTECH jest światowej rangi producentem laserów przemysłowych. Oferowane pod marką HGLASER produkty obejmują pełną gamę urządzeń do cięcia, spawania, znakowania i teksturowania laserowego, laserowe systemy obróbki cieplnej oraz wszelkiego rodzaju urządzenia wspierające obróbkę laserową i obróbkę plazmową. Firma od początku swojej działalności dostarczyła już ponad 100 000 urządzeń do zakładów przemysłowych na całym świecie.

Urządzenia HGLASER są szeroko stosowane w obróbce metali i tworzyw sztucznych. Znajdują zastosowanie w branżach takich jak automotive, produkcja zbrojeniowa, lotnicza, elektroniczna, medyczna, reklamowa czy też AGD.

Urządzenia pozwalają na dokonywanie nacięć, lutów i oznaczeń wszędzie tam gdzie konieczne jest zachowanie najwyższej dokładności. Dotyczy to w szczególności wytwarzania maszyn precyzyjnych, komponentów elektronicznych, układów scalonych, półprzewodników, maszyn pomiarowych. Ma również znaczenie podczas obróbki skór, tworzyw sztucznych, gumy i wyrobów jubilerskich.

Nawiązanie współpracy z HGTECH wpisuje się w politykę Grupy RENEX dostarczania kompleksowych rozwiązań dla branży elektronicznej. Urządzenia do znakowania laserowego uzupełniają ofertę RENEX Line dostarczającą urządzenia dla branży EMS.

Efektywność i precyzję urządzeń HG Laser już od września będzie można sprawdzić w warunkach symulowanej linii produkcyjnej SMT i THT. W Centrum Technologicznym RENEX będzie można również przeprowadzać testy na własnych komponentach, podzespołach i płytkach PCB.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Doradcami Techniczno-Handlowymi RENEX. Specjaliści ci poprzez doradztwo wpierają rozwój partnerów biznesowych Grupy RENEX. Korzystają przy tym z wieloletniego doświadczenia całej Grupy RENEX w zakresie rozwiązań produkcyjnych z szerokiego zakresu branż i technologii. Doradcy służą pomocą i wsparciem zarówno w siedzibie klienta jak i w Centrum Technologicznym RENEX.

Więcej na www.renex.pl

O autorze