Yamaha Motor wprowadza na rynek nowy moduł przenośnika liniowego LCMR200

Yamaha Motor Europe ogłosiła, że z początkiem lipca wprowadzi na rynek LCMR200 – nowy moduł przenośnika liniowego. Znacząco udoskonalono konstrukcję obecnego modelu LCM-X w kierunku poprawy łatwości użytkowania.

Konstruktorzy LCMR200 utrzymali wysoką dokładność i krótki skok charakterystyczne dla dotychczasowego modelu LCM-X poprawiając konstrukcję modułu. W rezultacie otrzymano solidniejszy model, który nadaje się do pracy, gdy w środowisku obecne są ciała obce i szumy statyczne.

System, w którym do 64 karetek (ang. sliders) jest sterowanych przez jeden sterownik YHX przeniesiono z obecnego modelu LCM-X. Dzięki stworzeniu nowego modelu programowania przenośnika z użyciem standardowego profilu wyeliminowano konieczność programowania pojedynczych zdarzeń kontrolera. Znacząco ułatwia to proces integracji.

Moduły przenośników liniowych, od ich wprowadzenia na rynek w 2013 roku, podlegają stałemu rozwojowi w oparciu o doświadczenia użytkowników. Nowe urządzenie LCMR200 – jeszcze prostsze w obsłudze – przyczyni się do zwiększenia wydajności procesów w wielu branżach na całym świecie.

Tło rynkowe i zarys produktu

Dostrzegając światowe zjawisko coraz krótszego cyklu życia produktów, YAMAHA skupia zasoby na tworzeniu rozwiązań elastycznych i uniwersalnych. Pozwalają one na szybkie zmiany produkcji i wytwarzanie różnych produktów i w różnych wielkościach serii.

W związku z tym moduł przenośnika liniowego stworzono tak, by umożliwiać łatwą rekonfigurację linii – dużo sprawniejszą niż w przypadku konwencjonalnych przenośników taśmowych i rolkowych. LCMR200 będzie stosowany w wielu gałęziach przemysłu, a jego zastosowanie będzie widoczne w fabrykach na całym świecie.

W 2013 roku YAMAHA wprowadziła na rynek moduł przenośnika liniowego LCM100 jako transportu nowej generacji. Od tego czasu jest to wiodący produkt  stosowany w branżach produkcji elektrycznej/elektronicznej, a także automotive. Te branże wymagają dużej precyzji, a także pracy ze stosunkowo niewielkimi komponentami. Nowo opracowany LCMR200 zapewnia większą użyteczność bazując na tych wcześniejszych osiągnięciach.

YAMAHA dostarcza kompleksową linię produktów: od jednoosiowych robotów przez manipulatory wieloosiowe, SCARA po przenośniki liniowe co pozwala na automatyzację zróżnicowanych zakładów produkcyjnych. Oferta ta jest wciąż udoskonalana w kierunku zwiększania wydajności i jakości, a także funkcjonowania w coraz bardziej złożonych i zróżnicowanych zakładach produkcyjnych.

Wyłącznym dystrybutorem urządzeń na Polskę, Chorwację, Słowenię, Serbię, Macedonię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę, Rumunię i Bułgarię jest RENEX Group. Roboty można przetestować w warunkach symulowanych linii produkcyjnych w Centrum Technologicznym RENEX we Włocławku.

Więcej na www.renexrobotics.pl

O autorze