Komputery Odroid N2+ z mikroprocesorem Amlogic S922X

Oferta komputerów Odroid produkowanych przez koreańską firmę Hardkernel stale się rozwija. Kolejną nowością w ofercie jest Odroid N2+, który jest odświeżoną wersją Odroida N2.

Odroid N2+ zawiera procesor Amlogic S922X wyprodukowany w technologii 12 nm. Oferuje on cztery rdzenie ARM Cortex-A73 (2,4 GHz), dwa rdzenie ARM Cortex-A53 (2 GHz), a także koprocesor graficzny Mali-G52. Urządzenie wyposażono w pamięć DDR4 o pojemności 2 GB lub o pojemności 4 GB. Dodatkowo, urządzenie udostępnia slot na kartę microSD oraz złącze na pamięć eMMC.

Dodatkowo komputer wyposażono w interfejsy Gigabit Ethernet, USB 3.0, USB OTG, HDMI oraz UART. Dysponuje też 40-pinowym złączem rozszerzeniowym, na które wyprowadzono m.in. SPI, I2C, UART oraz wejścia do przetwornika ADC. Komputery z tej serii są zamontowane na dużym radiatorze umieszczonym pod płytką PCB.

Odroid N2+ jest odświeżoną wersją Odroida N2. W porównaniu do poprzednika zastosowano układ SoC, w którym można stosować wyższą częstotliwość taktowania – 2,4 GHz dla rdzeni Cortex-A73 oraz 2 GHz dla rdzeni Cortex-A53. Kolejną różnicą jest gniazdo na baterię RTC, które zamontowano w Odroidzie N2+ w miejsce jedynie złącza obecnego w Odroidzie N2. Ostatnią różnicą jest mniejszy radiator zamontowany pod płytką komputera. W nowej wersji radiator ma mniejszą grubość, która wynosi 18,75 mm.

Komputery Odroid N2+ są dostępne w dwóch wersjach – z pamięcią RAM o pojemności 2 GB oraz z pamięcią RAM o pojemności 4 GB.

Komputery Odroid N2+ są dostępne w ofercie Kamami.pl.

O autorze