Nowe miniaturowe diody Schottky’ego od STMicroelectronics

STMicroelectronics wprowadził do oferty 26 nowych diod Schottky’ego dostępnych w niskoprofilowych obudowach SMA Flat i SMB Flat. Nowe komponenty oferują napięcia pracy z zakresu 25…200 V oraz prądy z zakresu od 1 A do 5 A.

Elementy mają wysokość 1,0 mm i jest to o 50% mniejsza wysokość niż diody w standardowych obudowach SMA oraz SMB. Zgodność z footprintami SMA i SMB pozwala na proste zastąpienie elementów. Dodatkowo, nowe elementy oferują wyższe prądy niż standardowe alternatywy w tych samych obudowach, co pozwala na migrację z elementów SMC na mniejsze diody SMB Flat lub z SMB na SMA Flat.

Dzięki niskiemu napięciu przewodzenia, nowoczesne diody zapewniają doskonałą sprawność energetyczną. Jest ona niezbędna w aplikacjach konsumenckich i przemysłowych. Sprawdzi się m.in. w zasilaczach, ładowarkach, urządzeniach digital sineage, konsolach do gier, elektrycznych rowerach, serwerach, a także repeaterach 5G.

Więcej informacji na stronie: https://www.st.com/content/st_com/en/campaigns/Powerful_rectifiers_packed_in_1mm-thick_packages.html

Autoryzowanym partnerem i dystrybutorem produktów STMicroelectronics jest sklep Kamami.pl

O autorze