[ZWYCIĘZCA] Wygrał płytkę rozwojową Microchip PIC-IoT WA

Nagrodą w majowym konkursie firmy Microchip była płytka rozwojowa PIC-IoT WA firmy Microchip (EV54Y39A). Wygrał ją:

Łukasz Proński

Płytka rozwojowa Microchip PIC-IoT WA łączy w sobie potężny mikrokontroler PIC24FJ128GA705, układ kryptograficzny ATECC608A CryptoAuthentication ™, a takżew pełni certyfikowany moduł bezprzewodowy ATWINC1510 Wi-Fi®, który zapewnia najprostszy i najskuteczniejszy sposób na połączenie twojej aplikacji z chmurą Amazon Web Services (AWS). Urządzenie zawiera również wbudowany debugger, a więcnie wymaga zewnętrznego sprzętu do programowania i debugowania mikrokontrolera.

Płytka PIC-IoT WA, obsługiwana przez środowisko MPLAB® X IDE, zawiera następujące elementy:

  • Wbudowany debugger (PKOB nano) zapewniający pełne wsparcie programowania i debugowania za pośrednictwem MPLAB X IDE. Umożliwia również dostęp do interfejsu portu szeregowego (mostek port szeregowy- USB) i jednego kanału analizatora logicznego (debugowanie GPIO).
  • Debugger jest rozpoznawany przez PC jako urządzenie pamięci masowej, co pozwala na łatwe programowanie typu „przeciągnij i upuść”, konfigurację Wi-Fi i pełny dostęp do wiersza poleceń aplikacji (CLI).
  • Gniazdo mikroBUS ™ pozwala na rozszerzenie możliwości płytki dzięki możliwości dołączenia jednego z ponad 450 opcji czujników i aktuatorów.
  • Czujnik światła.
  • Bardzo dokładny czujnik temperatury Microchip MCP9808 oraz ładowarka MCP73871 Li-Ion/LiPo z zarządzaniem ścieżką zasilania.

Mikrokontroler ma fabrycznie zainstalowane oprogramowanie, które umożliwia szybkie połączenie i wysłanie do platformy AWS danych np. z wbudowanych czujników. Gdy zajdzie potrzeba zaprojektowania własnego rozwiązania, można łatwo wygenerować kod przy użyciu bibliotek z darmowego oprogramowania MPLAB Code Configurator (MCC).

Więcej informacji o płytce na stronie: https://www.microchip.com/developmenttools/ProductDetails/EV54Y39A

Gratulujemy zwycięzcy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych na portalu Mikrokontroler.pl

O autorze