RS Components wprowadza do oferty zabezpieczenia przeciwprzepięciowe firmy STMicroelectronics

RS Components wprowadza do oferty szeroką gamę urządzeń TVS Flat firmy STMicroelectronics — jednego z największych na świecie producentów urządzeń półprzewodnikowych.

Elementy TVS Flat zaprojektowano z myślą o tłumieniu napięć przejściowych 8/20 µs i 10/1000 µs oraz o ochronie przed przepięciami. Podzespoły służą do zabezpieczania przed przeciążeniami elektrycznymi (EOS), również w urządzeniach klasy przemysłowej i motoryzacyjnej. Oferują niższy koszt na jednostkę mocy i mają grubość zaledwie 1 mm. Są także zgodne ze standardowymi rozwiązaniami do montażu powierzchniowego, w tym obudowami SMA i SMB.

Podzespoły TVS Flat umożliwiają inżynierom projektantom zapewnienie takiego samego poziomu ochrony przy niższych kosztach, np. dzięki zastosowaniu mniejszego, niskoprofilowego urządzenia SMA Flat 600 W zamiast większego standardowego elementu typu SMB. Zarówno urządzenia SMA Flat, jak i SMB Flat tłumią przepięcia o mocy do 600 W. Oznacza to, że mogą stanowić alternatywę dla projektantów w szerokim zakresie zastosowań, obejmujących m.in. inwertery solarne i przemysłowe systemy sterowania.

Podzespoły te, idealne do niskoprofilowych konstrukcji, nadają się również do zastosowania w obwodach prądu stałego i obwodach zabezpieczających MOSFET i IGBT w wielu zastosowaniach, takich jak sterowanie silnikami, elektronarzędzia, rowery elektryczne i telekomunikacja, a także w urządzeniach powszechnego użytku lub takich jak dyski twarde.

Dzięki zwiększonej gęstości mocy charakteryzują się one także maksymalną temperaturą złącza (TJ maks.) do 175°C. Dzięki temu elementy spełniają lub przekraczają międzynarodowe normy ochrony wrażliwego sprzętu przed przeciążeniami elektrycznymi (EOS) i wyładowaniami elektrostatycznymi (ESD).

Gama produktów ST TVS Flat jest obecnie dostępna w ofercie firmy RS w regionach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze