Organizacja USB-IF opublikowała specyfikację klasy MIDI v2.0

Organizacja USB-IF opublikowała nową wersję definicji klasy urządzeń MIDI w wersji 2.0 przeznaczonej do obsługi protokołu MIDI 2.0. Opracowanie standardu jest efektem pracy całej branży, zrzeszonej w organizacjach USB-IF, MIDI Manufacturers Association (MMA) oraz Association of Musical Electronics Industry (AMEI), mającej na celu dostarczenie użytkownikom rozszerzonego środowiska audio podłączanych przez USB.

Oryginalna specyfikacja urządzeń USB MIDI, opublikowana w 1999 roku, obsługuje standard w wersji 1.0. Od tego czasu udział urządzeń USB znacząco wzrósł i jest to teraz najczęściej wykorzystywany środek do przenoszenia danych protokołu. Nowa specyfikacja wykorzystuje uniwersalne pakiety MIDI przez USB. Zaprojektowano ją w celu obsługi jak najszerszego zakresu aplikacji i urządzeń. Specyfikacja klasy USB jest krokiem milowym w popularyzacji protokołu MIDI 2.0 obsługującej nowe, interesujące funkcje i kompatybilnej z wersją 1.0.

Wśród firm, które przyczyniły się do powstania nowej specyfikacji są m.in. Apple, Knowles Corporation, Native Instruments, Roland oraz Yamaha.

Więcej informacji na stronie: https://www.usb.org/document-library/usb-class-definition-midi-devices-v20

O autorze