Układy STM32WL z komunikacją LoRa teraz w obudowie QFN48

STMicroelectronics wprowadził do oferty układy SoC z serii STM32WLE5 w obudowach QFN48. Umożliwi to wykorzystanie oferowanej przez układy zaawansowanej funkcjonalności, oszczędności energii oraz wielu opcji modulacji w szerszym zakresie przemysłowych aplikacji bezprzewodowych.

Układy z serii STM32WLE5 łączą w sobie mikrokontroler bazujący na STM32L4 oraz moduł radiowy Semtech SX126x pracujący w paśmie sub-GHz. Ten ostatni przystosowano do spełnienia regulacji dotyczących transmisji radiowej na całym świecie. Unikalne połączenie modułów w jednym układzie pozwala na skrócenie listy materiałów użytych w projekcie, zmniejszenie kosztów i uproszczenie procesu projektowania. Układy są przeznaczone do aplikacji w inteligentnym miernictwie, branży smart city, rolnictwie, logistyce, a także inteligentnych budynkach. ST zapewnia długi czas dostępności elementów i objęła układy programem zapewniającym 10 lat dostępności na rynku.

Dzięki dostępności w nowej obudowie QFN48 o wymiarach 7 x 7 mm, układy STM32WL może być teraz instalowany na prostych, dwuwarstwowych płytkach PCB. To jeszcze bardziej upraszcza projekt i zmniejsza koszty materiałów.

Więcej informacji na stronie producenta, firmy STMicroelectronics.

Autoryzowanym partnerem i dystrybutorem produktów STMicroelectronics jest sklep Kamami.pl

O autorze