Nowy komputer Aetina AN810-XNX oparty o platformę Nvidia Jetson

Aetina Corporation wprowadziła do oferty nowy komputer AN810-XNX umożliwiający obsługę algorytmów AI w urządzeniu brzegowym. Urządzenie jest oparte o wydajną platformę Nvidia Jetson Xavier NX. Komputer dostarcza również szerokiego zakresu interfejsów. Urządzenie jest przeznaczone do robotyki, dronów, bezzałogowych statków powietrznych, monitorowania sprzętu przemysłowego, a także obrazowania medycznego.

AN810-XNX zawiera moduł Nvidia Jetson Xavier NX oraz najnowszą płytkę bazową AN810. Płytka jest w formacie Nano-ITX i ma wymiary 120 x 120 x 47,3 mm (wraz z wentylatorem). W pełni obsługuje slot M.2 z kluczami typu M-Key, E-Key oraz B-Key. Współpracuje także z interfejsami PCIe, SATA, USB 3.2 oraz USB 2.0. AN810-XNX oferuje szerokie możliwości komunikacyjne, w tym moduł 4G/5G, a także wbudowany slot na kartę SIM.

Z uwagi na coraz szersze wykorzystywanie sztucznej inteligencji w aplikacjach wizyjnych, AN810-XNX oferuje 120-pinowe złącze MIPI CSI-2. Interfejs jest w stanie obsłużyć nawet najnowocześniejsze kamery o rozdzielczości Ultra HD. Dzięki wykorzystaniu technologii Jetson, użytkownik może skorzystać z narzędzi firmy Nvidia działających w chmurze. Ponadto Aetina AN810-XNX ma certyfikat Microsoft Azure for Internet of Things, co pozwala na bezproblemowe zaprojektowanie aplikacji korzystających z usług Microsoft Azure.

Więcej informacji na stronie www.aetina.com

O autorze