LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

RS Components i BARTH Elektronik przedstawiają zestaw People Counter, który ma pomóc w zachowaniu dystansu społecznego

RS Components podjął współpracę z producentem miniaturowych sterowników PLC BARTH Elektronik GmbH w celu opracowania prostego zestawu do samodzielnego montażu, który pomaga w zachowaniu dystansu społecznego. Ma on na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Projekt, zwany „People Counter”, można przygotować w niecałą godzinę. Rejestruje on liczbę osób wchodzących i wychodzących wskazując, kiedy można bezpiecznie wpuścić więcej osób, zachowując zalecaną odległość od innych. Jest to szczególnie skuteczne w sklepach detalicznych, w których zachowanie bezpiecznych odległości może być trudne do kontrolowania.

Dwa fotoelektryczne czujniki zbliżeniowe lub bariery świetlne wykrywają kierunek ruchu, podczas gdy miniaturowy sterownik PLC oblicza liczbę osób wchodzących i wychodzących ze sklepu w czasie rzeczywistym. Chroniony hasłem ekran dotykowy CAN służy do ustawiania limitu maksymalnej liczby osób, a także jako system „sygnalizacji świetlnej. Świeci on na zielono, gdy dostęp jest udzielany, i na czerwono, gdy dostęp jest zabroniony. Projekt zawiera również alarm dźwiękowy. Miniaturowy sterownik PLC przetwarza dane i steruje wyświetlaczem.

Konstrukcja jest bardzo prosta, a wszystkie wymagane części można kupić w sklepie RS Components. Pełne zestawienie komponentów, dane 3D, oprogramowanie i instrukcje można pobrać ze strony społeczności inżynierów RS DesignSpark. Krótki film wideo zawiera także instrukcje dotyczące budowy systemu.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat rozpoczęcia pracy z projektem People Counter, odwiedź stronę: https://www.rs-online.com/designspark/people-counter-project-for-covid-19

Autor: RS Components