RS Components oferuje wydajną pamięć flash Semper NOR o wysokiej gęstości zapisu

RS Components oferuje nagradzane pamięci flash Semper NOR firmy Cypress Semiconductor. Pamięć flash Semper NOR jest przeznaczona do zastosowań motoryzacyjnych, komunikacyjnych i przemysłowych. Semper spełnia motoryzacyjny standard bezpieczeństwa funkcjonalnego ISO 26262 dla elektroniki w pojazdach. Jest też zgodna z IEC 61508 dla zastosowań przemysłowych. Semper jest pierwszą na rynku pamięcią flash NOR zgodną z normą Automotive Safety Integrity Level ASIL-B i z ASIL-D.

Pamięć Semper NOR oferuje gęstości od 256 Mbit do 4 Gbit, niezawodność, wydajność i 10-letnią trwałość wymaganą w zastosowaniach krytycznych. Są kompatybilne z wieloma układami SoC i FPGA.

Oferują także szereg opcji interfejsu szeregowego o niskiej liczbie pinów, w tym starszą wersję SPI, DDR Quad SPI o szybkości transmisji do 102 MB/s oraz kompatybilne z JEDEC xSPI interfejsy HyperBus i Octal o prędkości do 400 MB/s. Korzystając z XIP (eXecute In Place), programy mogą wykonywać operacje bezpośrednio z pamięci flash. Pozwala to komunikacji Quad SPI o dużej szybkości przesyłania danych przekraczać wydajność równoległych lub asynchronicznych urządzeń NOR.

Architektura EnduraFlex firmy Cypress umożliwia projektantom systemów dostosowanie urządzeń Semper do konkretnych zastosowań, definiowanie partycji w celu zapewnienia wysokiej trwałości pamięci do 2,5 miliona cykli lub długiego przechowywania danych do 25 lat.

Semper obsługuje SafeBoot do wykrywania błędów inicjalizacji urządzenia i uszkodzenia konfiguracji. Korekcja ECC jest obsługiwana w macierzy pamięci z ochroną CRC zarówno dla interfejsu, jak i danych.

Pamięci flash Semper NOR mają certyfikat AEC-Q100 i są sprawdzone w ekstremalnych temperaturach od –40°C do +125°C. Napięcie robocze wynosi 3,0 V lub 1,8 V. Wersje obudowy obejmują 24-pinowe BGA, 8-pinowe WSON, a także 16-pinowe SOIC.

Produkty pamięci flash Cypress Semper NOR są teraz dostępne w ofercie firmy RS w krajach EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze