LinkedIn YouTube Facebook
Szukaj

Wstecz
Aktualności

Społeczność element14 prezentuje webinarium: „5 rzeczy, jakie musisz wiedzieć na temat przetwornic obniżających”

Społeczność element14.com, wspólnie z Simonem Foley’em, piastującym stanowisko Market Development Manager w firmie Vishay, zapraszają do udziału w anglojęzycznym webinarium zatytułowanym „5 rzeczy, jakie musisz wiedzieć na temat przetwornic obniżających” (ang.: „5 Things to Know About Buck Regulators”). Odbędzie się ono 4 listopada 2020 roku o godzinie 18:00.

Przetwornice Vishay

Automatyzacja napędza świat, wprowadzając go w zupełnie nową erę komunikacji. W rezultacie, aby móc zapewnić niezbędną energię krytycznie ważnej infrastrukturze IT, ekosystem mocy zmienia się nie do poznania. Układy scalone marki Vishay stanowią rozwiązania, pozwalające pokonać najważniejsze wyzwania w kontekście przetwarzania mocy na potrzeby infrastruktury, a wśród nich:

  • rosnący globalny pobór mocy przez infrastrukturę informatyczno-telekomunikacyjną, co do której przewiduje się potrojenie mocy w następnej dekadzie,
  • rosnący koszt chłodzenia centrów danych,
  • wymagające dużej mocy jednostki CPU i układy SoC,
  • większa przenośność i mniej dostępnego miejsca w urządzeniach elektronicznych,
  • trudniejsze środowiska, w jakich działają aplikacje.

Podczas webinarium, poprzez zadanie pytania, uczestnicy będą mieli szansę na wygranie jednej z czterech płytek ewaluacyjnych Vishay Synchronous Buck Regulator EV Board.

Uczestnicy najbardziej skorzystają z webinarium, jeśli obejrzą wcześniej praktyczny wideo-test, przeprowadzony przez gospodarza programu „element14 Prezentuje”, śmiałego inżyniera, Jamesa Lewisa. Wspomniana płytka ewaluacyjna Vishay SIC 461 opiera się o wykorzystanie bardzo uniwersalnej przetwornicy obniżającej DC/DC, wykonanej w technologii węgliku krzemu. Pozwala ona użytkownikowi na testowanie funkcji układów SiC461 (prąd znamionowy 10 A), SiC462 (6 A), SiC463 (4 A) i SiC464 (2 A) z serii microBUCK. Na płytce znalazły się przełączniki, które pozwalają wybrać, czy na wyjściu dostępne ma być 10, 6, 4 czy 2 ampery prądu. Napięcie wejściowe musi mieścić się w zakresie od 4,5 V do 60 V.  Natomiast napięcie na wyjściu może być obniżone do poziomu nawet 0,8 V. Omawiane konwertery dobrze sprawdzają się w różnorodnych aplikacjach, w tym w przetwarzaniu danych, elektronice konsumenckiej, telekomunikacji i w instalacjach przemysłowych.

Płytka Vishay Synchronous Buck Regulator EV Board i inne produkty marki Vishay są dostępne w sklepie Farnell pod adresem pl.farnell.com/vishay.

Aby zarejestrować swoją chęć udziału w webinarium na temat przetwornic obniżających marki Vishay, prosimy odwiedzić stronę https://www.element14.com/community/events.

Autor: element14