Farnell wprowadził do oferty narzędzia pomiarowe MegiQ, przeznaczone do aplikacji radiowych i mikrofalowych

Farnell wzbogacił swoją ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej o narzędzia MegiQ, pomagające w rozwijaniu systemów radiowych (RF) i mikrofalowych. Farnell to jedyny dystrybutor, który oferuje pełny wybór wektorowych analizatorów sieci firmy MegiQ i systemów pomiarowych do anten. Powszechnie stosuja je przez projektanci, którzy tworzą, badają i kontrolują sprzęt do komunikacji bezprzewodowej oraz urządzenia IoT.

Produkty marki MegiQ należą do najbardziej przystępnych cenowo profesjonalnych narzędzi do rozwijania systemów RF na rynku. Dzięki temu są bardzo atrakcyjne dla startupów działających w branży IoT, a także dla uniwersytetów podczas wyposażenia wielostanowiskowych laboratoriów. Użytkownicy tych produktów korzystają z kompletnych, łatwych w użyciu i niezawodnych narzędzi pomiarowych, a także akcesoriów. Sprawdzą się one w większości systemów bezprzewodowych oraz pokrywających zakres częstotliwości mikrofalowych aż do 6 GHz. Narzędzia i akcesoria marki MegiQ mogą być stosowane na potrzeby badań, prac rozwojowych oraz kontrolowania i testowania produktów, nie tylko w środowisku edukacyjnym i badawczym, ale i produkcyjnym, w branżach takich jak półprzewodnikowa, motoryzacyjna i telekomunikacyjna.

Innowacyjne narzędzia radiowe MegiQ zaprojektowano przez inżynierów i z myślą o inżynierach. Zapewniają użytkownikom wszystko co potrzebne, aby projektować i testować systemy komunikacji bezprzewodowej oraz urządzenia IoT. Ten kompleksowy i potężny zbiór narzędzi jest szczególnie przydatny do badań konstrukcji anten i pozwala inżynierom mierzyć oraz optymalizować impedancje, a także badać charakterystyki emisyjne anten, a więc realizować trudne zadanie, oparte o zjawiska często praktycznie niewidoczne dla inżynierów. Wszelkie oprogramowanie, potrzebne do pracy z narzędziami MegiQ, producent dostarcza w zestawie i nie wymaga ponoszenia opłat licencyjnych. Ponadto jest kompatybilne ze wszelkiego rodzaju klasycznymi komputerami.

Narzędzia pomiarowe MegiQ

Wśród kompletnego wyboru narzędzi MegiQ, służących do rozwijania produktów radiowych i dostępnych obecnie w sklepie online Farnell, można znaleźć:

  • Wektorowe Analizatory Sieci (VNA – Vector Network Analyser) – dostarczane z bogatym w funkcje oprogramowaniem komputerowym, które pozwala na wykonywanie pomiarów, przechowywanie wyników i wykreślanie graficznych charakterystyk. W oprogramowanie wbudowany jest też unikalny kalkulator układów dopasowujących i symulator, upraszczający projektowanie anten.
  • Zestaw do kalibracji symetrycznej – zestaw interfejsowy do pomiarów UFL i symetrycznych, zawierający przejściówkę SMA – UFL, a także kilka dodatkowych adapterów z SMA i UFL na wyprowadzenia symetryczne.
  • System pomiaru promieniowania – służy do mierzenia faktycznej ilości energii emitowanej w postaci fal radiowych z anteny. Pozwala na pomiar wzmocnienia i całkowitej emitowanej mocy lub sprawności anteny.
  • Zestawy edukacyjne – Analizatory VNA marki MegiQ można doposażyć w specjalnie przygotowane zestawy edukacyjne, świetnie sprawdzające się w rękach studentów i początkujących inżynierów. Zestawy te zawierają wszystkie potrzebne akcesoria i przewodnik, który krok po kroku prowadzi użytkowników po korzystaniu z wektorowych analizatorów sieci.

Narzędzia marki MegiQ, przeznaczone do systemów radiowych i mikrofalowych, są dostępne ze sklepu Farnell w regionie EMEA.

O autorze