Miernik wilgotności i temperatury w futerale gitary na bazie czujnika Sensirion

Sensirion we współpracy z Lee Guitars oraz Qingping opracował pierwszy higrometr przeznaczony do zapewnienia bezpiecznego przechowywania gitar. Miernik wyposażono w czujnik wilgotności SHTC3.

Gitary akustyczne to instrumenty stosunkowo delikatne. Podczas ich przechowywania ważną rolę pełni temperatura oraz wilgotność powietrza w futerale. Materiał źle znosi gwałtowne zmiany tych parametrów i może to spowodować pęknięcia lub inne uszkodzenia.

Firmy Lee Guitars wraz z Qingping opracowały rozwiązanie miernika monitorującego wilgotność i temperaturę wewnątrz futerału z gitarą. Urządzenie komunikuje się za pomocą Bluetooth i można je łatwo zainstalować za pomocą magnetycznego zatrzasku. Dane są zbierane i mogą być przechowywane do 30 dni oraz wyświetlane za pomocą aplikacji Qingping+ lub Lee Guitars. W aplikacji można też ustawić wartości graniczne, po których przekroczeniu aplikacja wyświetli powiadomienie push.

Więcej informacji o czujnikach wilgotności i temperatury Sensirion znajdziesz na stronie: https://www.sensirion.com/en/environmental-sensors/humidity-sensors/

O autorze