RS Components świętuje 10-lecie DesignSpark

RS Components świętuje 10-lecie DesignSpark, internetowej platformy inżynieryjnej firmy. Wprowadza także zupełnie nowe funkcje i nowy design, aby odzwierciedlić użyteczność i wymagania funkcjonalne ponad 970 000 członków społeczności. Aby uczcić dziesięciolecie, RS będzie gospodarzem wielu inicjatyw przez resztę 2020 roku.

Nowa strona internetowa DesignSpark oferuje lokalne wersje dostępne w Chinach, Francji, Niemczech, Japonii, Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii. Opracowano ją z uwzględnieniem opinii użytkowników, co pozwoliło stworzyć bardziej przejrzysty i prostszy interfejs do wyszukiwania i używania treści. Ulepszone narzędzia wyszukiwania i filtrowania oraz sekcje oznaczone kolorami również ułatwiają nawigację i poprawiają komfort korzystania z witryny przez użytkownika.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2010 r. DesignSpark zyskał uznanie w globalnej społeczności inżynierów jako portal o wysokiej wartości, zapewniający rozwiązania projektowe i wsparcie dzięki szybkiemu prototypowaniu. Ogólnodostępny profesjonalny pakiet oprogramowania obejmujący projektowanie PCB, a także narzędzia mechaniczne i elektryczne umożliwia realizację projektów na całym świecie. Z pakietu korzystają profesjonalni inżynierowie, twórcy technologii oraz studenci.

Ponieważ co dwie minuty na platformie DesignSpark rejestruje się nowy inżynier, społeczność szybko zbliża się do miliona członków. Statystyki pokazują również bardzo wysoki poziom zaangażowania i popularności w Internecie. Co 20 sekund inżynier otwiera oprogramowanie, a co 12 sekund pobierane są zasoby wspomagające projektowanie, takie jak modele CAD czy footprinty. Natomiast co 4 sekundy wyświetlany jest fragment treści udostępniany przez społeczność inżynierów.

Inicjatywy DesignSpark

DesignSpark był gospodarzem wielu inicjatyw w ciągu dekady. Było to m.in. wystrzelenie figurki Supermana w przestrzeń kosmiczną za pomocą modułu Raspberry Pi. Współpraca z przedsiębiorcą technologicznym Richardem Browningiem zaowocowała nową innowacją – ludzkim kombinezonem lotniczym z napędem. Seria podcastów DesignSpark, swobodnie prezentująca nowe technologie, okazała się tak popularna, że osiągnęła wysokie 4 miejsce na liście podcastów technologicznych Apple Podcasts.

DesignSpark to także platforma edukacyjna, na której odbywają się projekty i konkursy, które mają zainspirować młodsze pokolenie do zaangażowania się w przedmioty przyrodnicze i techniczne. W ciągu roku na nowej stronie oraz w kanałach mediów społecznościowych zostanie uruchomionych szereg konkursów oferujących interaktywne wyzwania projektowe dla inżynierów w każdym wieku.

Nowa witryna DesignSpark: www.rs-online.com/designspark.

O autorze