Fluke prezentuje kamerę akustyczną ii910 z lokalizacją wycieków i wyładowań niezupełnych

Koncern Fluke wprowadza właśnie do sprzedaży na polskim rynku swój najnowszy produkt – innowacyjną przemysłową kamerę dźwiękową, przeznaczoną do szybkiego identyfikowania wycieków sprężonego powietrza, gazu i podciśnienia. Sercem kamery ii910 jest autorska technologia SoundSight™, umożliwiająca konwersję fal dźwiękowych na obraz w paśmie światła widzialnego. Dodatkową, bardzo ważną funkcją kamery jest lokalizowanie wyładowań niezupełnych. Dzięki temu przyrząd to świetne narzędzie m.in. dla elektryków pracujących z instalacjami wysokiego napięcia.

Nieszczelności w instalacjach sprężonego powietrza, gazowych i podciśnieniowych wpływają zarówno na czas produkcji, jak i wyniki finansowe zakładów przemysłowych. Ręczne przemysłowe kamery dźwiękowe z linii Fluke ii900 są remedium na ten problem. Dzięki nim zespół utrzymania ruchu może w ciągu kilku minut określić miejsce rozszczelnienia instalacji sprężonego powietrza lub podciśnieniowej. Wystarczy minimalne przeszkolenie, aby pracownicy mogli rozpocząć poszukiwania nieszczelności, nawet w godzinach szczytu.

Przyrząd ii910 umożliwia również bezpieczne, szybkie i łatwe wykrywanie i lokalizowanie wyładowań niezupełnych w celu utrzymania sprawności wyposażenia wysokiego napięcia i zapobiegania zdarzeniom o katastrofalnych skutkach. Dzięki technologii SoundSight™ przyrząd ii910 przekłada rejestrowane dźwięki na prezentacje graficzne, co umożliwia szybką lokalizację problematycznych miejsc. Obsługa wyższych częstotliwości umożliwia zastosowanie przyrządu ii910 do wcześniejszego wykrywania, co ułatwia planowanie czynności konserwacyjnych. Zakres częstotliwości roboczych przyrządu ii910 wynosi od 2 do 100 kHz

Więcej informacji na temat firmy Fluke i jej produktów znajdziecie Państwo na www.fluke.pl

O autorze