Ropla Elektronik autoryzowanym dystrybutorem producenta elementów ochrony przeciwprzepięciowej i nadprądowej

Ropla Elektronik podpisała umowę dystrybucyjną z Dongguan Better Electronics Technology Co., Ltd. Producent specjalizuje się w produkcji elementów ochrony przeciwprzepięciowej, nadprądowej i termicznej.

BetterFuse powstało w roku 2003 i jest zarządzane według standardów i norm ISO9001, ISO14001, IATF 16949, a także QC080000. Firma posiada dwie fabryki zlokalizowane w Dongguan i zatrudnia około 890 osób.

Know-how dotyczące produkcji i sposobu zarządzania zostało zaczerpnięte z niemieckiej firmy Wickmann. Jest to znany, wiodący projektant i producent innowacyjnych produktów do ochrony obwodów dla przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego i energetycznego. Firmę w późniejszych latach wykupiło Littlefuse. Po przejęciu, wielu inżynierów z firmy Wickmann dołączyło do Better Electronics, co poskutkowało szybkim rozwojem.

Opatentowane bezpieczniki szybkie na wysokie napięcie (5 kV) z serii 720, a także szklane bezpieczniki zwłoczne z serii 522 pozwoliły BetterFuse uzyskać silną pozycję na rynku. Otworzyło to drzwi do współpracy z takimi firmami jak LG, Whirpool, Galanz czy Midea.

Betterfuse posiada 48 patentów i jest członkiem narodowego technicznego komitetu standaryzacji w dziedzinie ochrony obwodów. Wszystkie elementy w ofercie BetterFuse posiadają certyfikaty wydane przez międzynarodowe firmy certyfikujące. Są to m.in UL, VD, TUV, CCC, CQC, KC, PSE, a także ASTA.

Zapraszamy do kontaktu i odwiedzin na stronę https://www.elektronik.ropla.eu/pl/

O autorze