Umowa dystrybucyjna pomiędzy Digi-Key i Mag Layers USA

Dystrybutor elementów elektronicznych, Digi-Key Electronics, nawiązał współpracę z producentem elementów pasywnych Mag Layers USA. Dzięki tej umowie do oferty Digi-Key trafią cewki mocy SMD z serii MMD. Umowa ma na celu zbudowanie kompleksowej oferty komponentów w portfolio Digi-Key.

Cewki mocy z oferty Mag Layers USA zwierają rdzeń proszkowy oraz wewnętrzne uzwojenie drutowe w ekranowanej konstrukcji. Są przeznaczone do nowoczesnych konwerterów DC/DC i zasilaczy. Seria MMD korzysta z najnowocześniejszych linii produkcyjnych korzystających z zaawansowanych urządzeń robotycznych. Rdzeń cewki cechuje się miękkim nasycaniem się rdzenia – wraz ze wzrostem prądu indukcyjność spada powoli. Nie więc wykazuje gwałtownego spadku tak, jak w tradycyjnych materiałach ferromagnetycznych.

Typowe aplikacje cewek MMD to m.in. zasilacze w laptopach, komputerach desktopowych i serwerach, zasilacze wysokoprądowe, urządzenia zasilane bateryjnie, a także układy zarządzania zasilania. Elementy są zgodne z RoHS/Reach, są bezhalogenowe, cechują się niską rezystancją oraz tolerują wysokie prądy. Dostępne są komponenty o wymiarach od 4×4 mm do 17,×17 mm.

Więcej informacji na stronie dystrybutora Digi-Key

O autorze