System zarządzania przepływem osób RS PRO umożliwia utrzymanie bezpiecznej odległości w zatłoczonych środowiskach

RS Components wprowadził do oferty system zarządzania kolejkami RS PRO SMART-Q. Jest to wysokiej jakości i solidna, konfigurowalna wieża sygnalizacyjna, która zarządza przepływem klientów i personelu, pomagając im w bezpiecznym i wydajnym poruszaniu się. System sprawdzi się w szerokim zakresie środowisk handlowych i przemysłowych, a także podczas wydarzeń na żywo, takich jak konferencje i wystawy.

SMART-Q wykorzystuje zielone i czerwone diody LED oraz sygnał dźwiękowy, aby wskazać „głośno i wyraźnie”, kiedy można bezpiecznie przekroczyć bramę. System jest całkowicie samowystarczalny. Dzięki temu można go szybko i łatwo ustawić praktycznie w dowolnym miejscu, na przykład przy drzwiach lub skrzyżowaniach korytarzy. Nie wymaga okablowania, ponieważ jest zasilany przez wewnętrzny akumulator. Może jednak działać również z sieci zasilającej. W przypadku zasilania bateryjnego niski poziom naładowania baterii jest sygnalizowany miganiem czerwonej diody LED.

System zarządzania kolejkami RS PRO LED można skonfigurować do działania w określonych odstępach czasu od 2 do 12 sekund. Zielone światło zapala się automatycznie przez wybrany okres. Można nim także sterować ręcznie za pomocą dołączonego pilota, co pozwala na obsługę z bezpiecznej odległości.

Zbudowana z wytrzymałego poliwęglanu (PC) i tworzywa ABS, wieża sygnalizacyjna ma wysokość 1350 mm i podstawę o średnicy 230 mm.

RS PRO SMART-Q jest obecnie dostępna w RS w regionie EMEA oraz Azji i Pacyfiku.

O autorze