Kompaktowe, niskoszumne stabilizatory LDO firmy Toshiba

Toshiba Electronics Europe GmbH wprowadził do produkcji serię stabilizatorów LDO TCR3RM. Układy cechują się niskim poziomem szumu, a także niewielkimi rozmiarami. Stabilizatory są dostępne w obudowach DFN4C o wymiarach 1,00 x 1,00 x 0,32 mm. Seria składa się z 32 produktów i oferuje ustalone, pojedyncze napięcia wyjściowe w zakresie od 0,9 V do 4,5 V.

Stabilizatory sprawdzą się w wielu różnych aplikacjach przenośnych i ubieranych, takich jak czujniki, urządzenia radiowe, IoT oraz inne aplikacje. Układy TCR3RM charakteryzują się wysokim tłumieniem wpływu zasilania. Typowo jest to 100 dB na częstotliwości 1 kHz mierzone przy wyjściu 2,8 V. W przeciwieństwie do typowych układów LDO, w których PSRR zazwyczaj spada o 20 dB na dekadę, tutaj ten spadek jest znacząco mniejszy. Tłumienie na częstotliwości 1 MHz przy wyjściu 2,8 V wynosi 68 dB. W połączeniu z niskim szumem układu, typowo o wartości 5 µVrms w paśmie 10 Hz – 100 kHz, układy zapewniają wysoką stabilność zasilania i dokładność stabilizowanego napięcia.

Stabilizatory oferują prąd wyjściowy do 300 mA, napięcie referencyjne na bazie przerwy energetycznej, filtr dolnoprzepustowy, a także szybki wzmacniacz operacyjny. Napięcie drop-out wynosi typowo 130 mV przy wyjściu 2,8 V / 300 mA. Zakres napięcia wejściowego w całej serii wynosi od 1,8 V do 5,5 V. Stabilizator zawiera również zabezpieczenia nadprądowe, termiczne, a także funkcję automatycznego rozładowania.

O autorze