Album historyczny “Historia Polskiej Informatyki 1948-1993” jest w trakcie realizacji

Jakiś czas temu informowaliśmy o inicjatywie powstania albumu historycznego “Historia Polskiej Informatyki 1948-1993”. Tematyka albumu ma obejmować historię polskiej informatyki (lata 1948-1993) i będzie zawierała także zdjęcia archiwalne, zdjęcia komputerów (nie tylko z zewnątrz, ale również i w środku) i sprzętu peryferyjnego produkowanego w tym okresie. Tekst albumu oparty będzie na dokumentach archiwalnych i relacjach osób związanych z przemysłem komputerowym w Polsce.

Praca nad albumem trwa już od ponad roku. W tym czasie autor zgromadził ogromną ilość zdjęć z podanego przedziału czasowego. Album powstaje niekomercyjnie, a całość prac przygotowawczych finansuje sam autor. Natomiast druk oraz prawa do zdjęć, które posiada PAP, finansowane są ze zbiórki internetowej która wciąż trwa. Album będzie miał format 30x30cm i będzie w twardej oprawie. Będzie miał minimum 300 stron w pełnym kolorze i będzie zawierał zdjęcia archiwalne, współczesne zdjęcia eksponatów z kolekcji muzealnych, a także prywatnych. Album zostanie wydrukowany w limitowanej ilości 500 sztuk.

Autor prosi o kontakt wszystkich, którzy posiadają fotografię związane z historią polskiej informatyki – osób, maszyn oraz osób pracujących przy maszynach.

Autor prowadzi także zbiórkę pieniędzy na stronach:
https://zrzutka.pl/z/historia-polskiej-informatyki
https://patronite.pl/polskiekomputery

Album powstaje w kooperacji z Muzeum Historii Komputerów i Informatyki w Katowicach.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie https://polskiekomputery.pl/album/

Autorem albumu jest Marcin Robert Kaźmierczak, informatyk i pasjonat historii polskiego przemysłu komputerowego. Prowadzi stronę https://polskiekomputery.pl/ a także profil Polskie Komputery na portalu Facebook.

O autorze